Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

14.10.2016

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  •  W czasie uroczystości wręczone zostały odznaczenia. Źródło: MKO
    W czasie uroczystości wręczone zostały odznaczenia. Źródło: MKO
  •  Wojewoda Mazowiecki i Mazowiecki Kurator Oświaty. Źródło: MKO
    Wojewoda Mazowiecki i Mazowiecki Kurator Oświaty. Źródło: MKO

Wojewoda Mazowiecki wziął udział w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.  Wręczone zostały m.in. Medale Komisji Edukacji Narodowej - najwyższe odznaczenie przyznawane przez Ministra Edukacji.

Premier Beata Szydło wraz z Minister Edukacji Narodowej Anną Zalewską wręczyły dyplomy stypendystom Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2016/2017. Wyróżnienia otrzymali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych za wybitne osiągnięcia w nauce. Wybranym nauczycielom zostały wręczone także dyplomy honorowego profesora oświaty. Tytuły te nadawane są tylko raz w roku.

Bycie nauczycielem to jest służenie, powołanie i misja – powiedziała Premier Beata Szydło podczas wystąpienia. Podkreśliła, że Dzień Edukacji Narodowej to także święto uczniów - Zdobywają przygotowanie do swoich przyszłych zawodów, uczą się ciekawości świata, uczą się poznawać świat, radzić sobie z trudnościami, ale także uczą się tego, co w życiu najważniejsze: poczucia odpowiedzialności, poczucia patriotyzmu, bycia po prostu dobrym człowiekiem

W poniedziałek (17 października br.) Wojewoda Mazowiecki weźmie udział w uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  W trakcie obchodów wręczone zostaną nagrody Mazowieckiego Kuratora Oświaty, nagrody Ministra Edukacji Narodowej, Medale KEN i odznaczenia państwowe tj. medale za długoletnią służbę i Krzyże Zasługi.

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem oświaty i szkolnictwa wyższego, obchodzonym w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z 14 października 1773 roku. Światowy Dzień Nauczyciela pod patronatem UNESCO obchodzony jest od 1994 r. w dniu 5 października.

Podobne tematy

Podziel / Share
Natalia Lech, 14.10.2016, Ilość wejść: 1694, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry