Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

22.11.2016

Bezpieczeństwo nad wodą – podsumowanie działań na Mazowszu

  • Spotkanie służb i instytucji dotyczące bezpieczeństwa nad zbiornikami wodnymi odbyło się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Spotkanie służb i instytucji dotyczące bezpieczeństwa nad zbiornikami wodnymi odbyło się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.
    Spotkanie służb i instytucji dotyczące bezpieczeństwa nad zbiornikami wodnymi odbyło się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

Ocena stanu bezpieczeństwa nad zbiornikami wodnymi oraz przygotowań służb i instytucji do sezonu zimowego – to główne tematy posiedzenia zespołu ds. utonięć. Spotkanie odbyło się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

Narada była poświęcona kwestiom bezpieczeństwa nad akwenami na Mazowszu. Policja, Straż Pożarna oraz pozostałe służby regularnie przeprowadzają profilaktyczne akcje edukacyjne, skierowane głównie do dzieci i młodzieży. Ich celem jest uświadomienie zagrożeń występujących podczas spędzania wolnego czasu nad otwartymi zbiornikami wodnymi i nauka właściwych zasad postępowania w przypadku niebezpieczeństwa.

Oprócz edukacji ważna jest również prewencja. Dlatego w okresie ferii zimowych okolice jezior, rzek i zalewów będą częściej kontrolowane przez policjantów oraz inne służby.

Służby i instytucje podsumowały działania podejmowane w tegorocznym sezonie letnim, a następnie przedstawiły statystyki zdarzeń. Od stycznia do 22 listopada bieżącego roku na Mazowszu utonęło 47 osób (w analogicznym okresie 2015 roku utonęło 59 osób). Najczęstszymi przyczynami tych wypadków są niezmiennie: podejmowanie bardzo ryzykowanych zachowań (np. skakanie do wody) i wchodzenie do niej pod wpływem alkoholu. Zdecydowaną większość ofiar stanowią mężczyźni. Najczęściej do utonięć dochodzi w rzekach i stawach podczas wakacyjnych weekendów.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele: Komendy Wojewódzkiej Policji, Komendy Stołecznej Policji, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, Państwowej Straży Rybackiej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Urzędu Marszałkowskiego, Mazowieckiego Kuratorium Oświaty i Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Podobne tematy

Podziel / Share
Marcin Walasik, 22.11.2016, Ilość wejść: 1245, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry