Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

22.11.2016

Bezpieczeństwo nad wodą – podsumowanie działań na Mazowszu

  • Spotkanie służb i instytucji dotyczące bezpieczeństwa nad zbiornikami wodnymi odbyło się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Spotkanie służb i instytucji dotyczące bezpieczeństwa nad zbiornikami wodnymi odbyło się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.
    Spotkanie służb i instytucji dotyczące bezpieczeństwa nad zbiornikami wodnymi odbyło się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

Ocena stanu bezpieczeństwa nad zbiornikami wodnymi oraz przygotowań służb i instytucji do sezonu zimowego – to główne tematy posiedzenia zespołu ds. utonięć. Spotkanie odbyło się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

Narada była poświęcona kwestiom bezpieczeństwa nad akwenami na Mazowszu. Policja, Straż Pożarna oraz pozostałe służby regularnie przeprowadzają profilaktyczne akcje edukacyjne, skierowane głównie do dzieci i młodzieży. Ich celem jest uświadomienie zagrożeń występujących podczas spędzania wolnego czasu nad otwartymi zbiornikami wodnymi i nauka właściwych zasad postępowania w przypadku niebezpieczeństwa.

Oprócz edukacji ważna jest również prewencja. Dlatego w okresie ferii zimowych okolice jezior, rzek i zalewów będą częściej kontrolowane przez policjantów oraz inne służby.

Służby i instytucje podsumowały działania podejmowane w tegorocznym sezonie letnim, a następnie przedstawiły statystyki zdarzeń. Od stycznia do 22 listopada bieżącego roku na Mazowszu utonęło 47 osób (w analogicznym okresie 2015 roku utonęło 59 osób). Najczęstszymi przyczynami tych wypadków są niezmiennie: podejmowanie bardzo ryzykowanych zachowań (np. skakanie do wody) i wchodzenie do niej pod wpływem alkoholu. Zdecydowaną większość ofiar stanowią mężczyźni. Najczęściej do utonięć dochodzi w rzekach i stawach podczas wakacyjnych weekendów.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele: Komendy Wojewódzkiej Policji, Komendy Stołecznej Policji, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, Państwowej Straży Rybackiej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Urzędu Marszałkowskiego, Mazowieckiego Kuratorium Oświaty i Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Podobne tematy

Podziel / Share
Marcin Walasik, 22.11.2016, Ilość wejść: 1150, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry