Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

09.12.2016

Wojewoda Mazowiecki - rok działalności

Wdrożenie programu Rodzina 500+, zapewnienie bezpieczeństwa podczas szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży, współpraca z samorządami –  to najważniejsze obszary działalności Wojewody Mazowieckiego. Zdzisław Sipiera objął stanowisko 9 grudnia 2015 r.

Program Rodzina 500+

Rządowy Program Rodzina 500+ wystartował 1 kwietnia. Przygotowania do jego wdrożenia na Mazowszu koordynował Wojewoda. W pierwszym kwartale 2016 r. zorganizował szkolenia dla samorządów, prowadził akcję informacyjną dla rodziców oraz przekazał środki gminom i powiatom. Blisko 400 tysięcy rodzin, w których wychowywanych  jest ponad  550 tys. dzieci z Mazowsza, otrzymało pieniądze z programu Rodzina 500+. Oznacza to, że rodziny uzyskały wsparcie finansowe w wysokości blisko 2 mld zł.  Obecnie Wojewoda sprawuje nadzór nad prawidłową realizacją zadania przez samorządy.

Bezpieczeństwo na Mazowszu

W tym roku służby podległe Wojewodzie uczestniczyły w zabezpieczeniu szczytu NATO i Dni w Diecezjach (zorganizowanym z okazji Światowych Dni Młodzieży). Przygotowania do tych wydarzeń koordynował wojewódzko-miejski zespół do spraw zapewnienia bezpieczeństwa. W związku ze szczytem NATO Wojewoda Mazowiecki wprowadził w Warszawie zakaz przewozu towarów niebezpiecznych w okolicach Stadionu Narodowego, Teatru Wielkiego, Zamku Królewskiego, Traktu Królewskiego i Alei Jerozolimskich. 

Współpraca z samorządami 

Jednym z priorytetów Wojewody Mazowieckiego jest sprawna i skuteczna współpraca z samorządami. Dlatego Zdzisław Sipiera zorganizował liczne spotkania, na których omawiano najważniejsze kwestie związane np. z pomocą społeczną, planowaniem przestrzennym, edukacją czy pozyskiwaniem środków na inwestycje.

 

Podziel / Share
Joanna Bereda, 09.12.2016, Ilość wejść: 1813, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry