Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

09.12.2016

Wojewoda Mazowiecki - rok działalności

Wdrożenie programu Rodzina 500+, zapewnienie bezpieczeństwa podczas szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży, współpraca z samorządami –  to najważniejsze obszary działalności Wojewody Mazowieckiego. Zdzisław Sipiera objął stanowisko 9 grudnia 2015 r.

Program Rodzina 500+

Rządowy Program Rodzina 500+ wystartował 1 kwietnia. Przygotowania do jego wdrożenia na Mazowszu koordynował Wojewoda. W pierwszym kwartale 2016 r. zorganizował szkolenia dla samorządów, prowadził akcję informacyjną dla rodziców oraz przekazał środki gminom i powiatom. Blisko 400 tysięcy rodzin, w których wychowywanych  jest ponad  550 tys. dzieci z Mazowsza, otrzymało pieniądze z programu Rodzina 500+. Oznacza to, że rodziny uzyskały wsparcie finansowe w wysokości blisko 2 mld zł.  Obecnie Wojewoda sprawuje nadzór nad prawidłową realizacją zadania przez samorządy.

Bezpieczeństwo na Mazowszu

W tym roku służby podległe Wojewodzie uczestniczyły w zabezpieczeniu szczytu NATO i Dni w Diecezjach (zorganizowanym z okazji Światowych Dni Młodzieży). Przygotowania do tych wydarzeń koordynował wojewódzko-miejski zespół do spraw zapewnienia bezpieczeństwa. W związku ze szczytem NATO Wojewoda Mazowiecki wprowadził w Warszawie zakaz przewozu towarów niebezpiecznych w okolicach Stadionu Narodowego, Teatru Wielkiego, Zamku Królewskiego, Traktu Królewskiego i Alei Jerozolimskich. 

Współpraca z samorządami 

Jednym z priorytetów Wojewody Mazowieckiego jest sprawna i skuteczna współpraca z samorządami. Dlatego Zdzisław Sipiera zorganizował liczne spotkania, na których omawiano najważniejsze kwestie związane np. z pomocą społeczną, planowaniem przestrzennym, edukacją czy pozyskiwaniem środków na inwestycje.

 

Podziel / Share
Joanna Bereda, 09.12.2016, Ilość wejść: 1666, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry