Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

15.12.2016

Konwent powiatów: współpraca Wojewody z samorządami

Postępowania odszkodowawcze, inwestycje drogowe oraz nowelizacja ustawy o Karcie Polaka to tematy konwentu powiatów województwa mazowieckiego. W naradzie w Otrębusach udział wziął Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Spotkanie otworzył starosta powiatu pruszkowskiego Maksym Gołoś. W swoim wystąpieniu omówił działania prowadzone przez samorządowców przy tworzeniu projektów obywatelskich. Ich celem jest m.in. zachęcanie mieszkańców do aktywnego udziału w podejmowaniu istotnych decyzji dla powiatu.

Następnie Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera oraz dyrektorzy Wydziałów Skarbu Państwa i Nieruchomości, Wydziału Spraw Cudzoziemców oraz Wydziału Infrastruktury omówili wybrane aspekty współpracy rządu z samorządami.

Podczas konwentu poruszono m.in.:

  • szczegóły wypłacania odszkodowań dla właścicieli nieruchomości zajętych pod inwestycje drogowe w ramach postępowań regulacyjnych,
  • nowelizację ustawy o Karcie Polaka,
  • procedury wydawania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla gminnych inwestycji drogowych.

W spotkaniu udział wzięli Sylwester Janyszko, zastępca dyrektora Wydziału Infrastruktury,  Katarzyna Łuba, dyrektor Wydziału Skarbu Państwa i Nieruchomości oraz Izabela Szewczyk, dyrektor Wydziału Spraw Cudzoziemców.

W skład konwentu wchodzą starostowie z powiatów województwa mazowieckiego i prezydenci miast na prawach powiatu, którzy reprezentują Związek Powiatów Polskich. Cele konwentu są realizowane przez współpracę z administracją rządową i samorządową oraz współdziałanie z innymi instytucjami z terenu Mazowsza.

Podobne tematy

Podziel / Share
Joanna Bereda, 15.12.2016, Ilość wejść: 1675, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry