Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

15.12.2016

Konwent powiatów: współpraca Wojewody z samorządami

Postępowania odszkodowawcze, inwestycje drogowe oraz nowelizacja ustawy o Karcie Polaka to tematy konwentu powiatów województwa mazowieckiego. W naradzie w Otrębusach udział wziął Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Spotkanie otworzył starosta powiatu pruszkowskiego Maksym Gołoś. W swoim wystąpieniu omówił działania prowadzone przez samorządowców przy tworzeniu projektów obywatelskich. Ich celem jest m.in. zachęcanie mieszkańców do aktywnego udziału w podejmowaniu istotnych decyzji dla powiatu.

Następnie Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera oraz dyrektorzy Wydziałów Skarbu Państwa i Nieruchomości, Wydziału Spraw Cudzoziemców oraz Wydziału Infrastruktury omówili wybrane aspekty współpracy rządu z samorządami.

Podczas konwentu poruszono m.in.:

  • szczegóły wypłacania odszkodowań dla właścicieli nieruchomości zajętych pod inwestycje drogowe w ramach postępowań regulacyjnych,
  • nowelizację ustawy o Karcie Polaka,
  • procedury wydawania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla gminnych inwestycji drogowych.

W spotkaniu udział wzięli Sylwester Janyszko, zastępca dyrektora Wydziału Infrastruktury,  Katarzyna Łuba, dyrektor Wydziału Skarbu Państwa i Nieruchomości oraz Izabela Szewczyk, dyrektor Wydziału Spraw Cudzoziemców.

W skład konwentu wchodzą starostowie z powiatów województwa mazowieckiego i prezydenci miast na prawach powiatu, którzy reprezentują Związek Powiatów Polskich. Cele konwentu są realizowane przez współpracę z administracją rządową i samorządową oraz współdziałanie z innymi instytucjami z terenu Mazowsza.

Podobne tematy

Podziel / Share
Joanna Bereda, 15.12.2016, Ilość wejść: 1779, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry