Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

20.12.2016

Przywrócono dwa kolejne posterunki policji na Mazowszu

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk oraz Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Spiera otworzyli 2 posterunki mazowieckiej policji. Przekazanie kluczy kierownikom obu reaktywowanych placówek odbyło się w Zabrodziu (powiat wyszkowski).

Uroczystość rozpoczęła się od uczczenia minutą ciszy pamięci stołecznego policjanta sierż. sztab. Piotra Gąsiorka. Funkcjonariusz zmarł tragicznie jadąc na służbę. Udzielając pomocy ofiarom wypadku drogowego został potrącony przez nadjeżdżający samochód.

Posterunki policji w Zabrodziu (powiat wyszkowski) i Jastrzębi (powiat radomski) są kolejnymi odtworzonymi w województwie mazowieckim. W tym roku przywrócono również jednostki w powiatach: ostrołęckim, garwolińskim, siedleckim i węgrowskim. W latach 2007-2015 w całym kraju zlikwidowano w sumie 418 z 817 posterunków.

Na posterunku Policji w Zabrodziu służbę będzie pełniło 5 funkcjonariuszy (docelowo będzie to 7 mundurowych). Natomiast w Jastrzębi służbę będzie pełniło 10 policjantów. Na obu posterunkach będą oczywiście dzielnicowi.

Szef MSWiA, otwierając dwa kolejne posterunki na Mazowszu podkreślił, że policjant będąc bliżej obywatela buduje zaufanie. A zaufanie społeczeństwa do policji to podstawa zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom.

Podobne tematy

Podziel / Share
Marcin Walasik, 20.12.2016, Ilość wejść: 1208, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry