Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

20.12.2016

Spotkanie wigilijne mazowieckich służb mundurowych

Kolędowanie, łamanie się opłatkiem i występ Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna towarzyszyły spotkaniu wigilijnemu służb mundurowych na Mazowszu. W uroczystości wziął udział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Gości przybyłych na spotkanie opłatkowe powitał Zbigniew Leszczyński, Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy. W krótkim wystąpieniu Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera podziękował służbom za współpracę i przekazał zebranym życzenia bożonarodzeniowe.

Spotkanie opłatkowe służb mundurowych Mazowsza odbyło się w podziemiach Katedry Wojska Polskiego. Przy stole wigilijnym spotkali się m.in.: policjanci, celnicy, żołnierze, strażacy i strażnicy miejscy. W trakcie uroczystości przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego wręczyli funkcjonariuszom Betlejemskie Światło Pokoju. Spotkanie uświetnił występ Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna.

Współpraca Wojewody ze służbami

Wojewoda spotyka się cyklicznie z przedstawicielami służb mundurowych na organizowanych w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim kolegiach. Podczas spotkań przeprowadza się analizy i przedstawia wnioski na temat m.in. bezpieczeństwa i obronności państwa oraz koordynacji działania służb, inspekcji i straży.

Podobne tematy

Podziel / Share
Marcin Walasik, 20.12.2016, Ilość wejść: 1364, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry