Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

21.12.2016

Przedświąteczne kolędowanie w urzędzie wojewódzkim

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie towarzyszyły spotkaniu przedświątecznemu, które odbyło się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

Życzenia z okazji Bożego Narodzenia przedstawicielom służb, a także pracownikom urzędu złożyli kardynał Kazimierz Nycz, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Wicewojewodowie Sylwester Dąbrowski i Artur Standowicz. 

Spotkanie przedświąteczne zainaugurował występ Chóru Miasta Siedlce, który wprowadził zgromadzonych w atmosferę świąt. Następnie harcmistrz Michał Bagiński, Komendant Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa opowiedział o symbolice Betlejemskiego Światła Pokoju. Następnie harcmistrz Paulina Gajownik, Komendant Chorągwi Stołecznej Związku Harcerstwa Polskiego przekazała na ręce Wojewody Mazowieckiego światełko pochodzące z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

W święta powinniśmy pamiętać o najważniejszych wartościach - wspólnocie, jedności i rodzinie – powiedział Wojewoda Zdzisław Sipiera, życząc współpracownikom spokoju, rodzinnego ciepła oraz udanego 2017 roku.  

Kardynał Kazimierz Nycz życzył spokojnych, rodzinnych świąt i wspaniałego Nowego Roku, udzielając zgromadzonym błogosławieństwa.

Betlejemskie Światło Pokoju jest corocznie przekazywane przez skautów i harcerzy przed Świętami Bożego Narodzenia. W Polsce tradycja przekazywania światła jest obchodzona od 1991 roku. Akcję prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego. 

Podziel / Share
Joanna Bereda, 21.12.2016, Ilość wejść: 1455, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry