Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

21.12.2016

Przedświąteczne kolędowanie w urzędzie wojewódzkim

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie towarzyszyły spotkaniu przedświątecznemu, które odbyło się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

Życzenia z okazji Bożego Narodzenia przedstawicielom służb, a także pracownikom urzędu złożyli kardynał Kazimierz Nycz, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Wicewojewodowie Sylwester Dąbrowski i Artur Standowicz. 

Spotkanie przedświąteczne zainaugurował występ Chóru Miasta Siedlce, który wprowadził zgromadzonych w atmosferę świąt. Następnie harcmistrz Michał Bagiński, Komendant Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa opowiedział o symbolice Betlejemskiego Światła Pokoju. Następnie harcmistrz Paulina Gajownik, Komendant Chorągwi Stołecznej Związku Harcerstwa Polskiego przekazała na ręce Wojewody Mazowieckiego światełko pochodzące z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

W święta powinniśmy pamiętać o najważniejszych wartościach - wspólnocie, jedności i rodzinie – powiedział Wojewoda Zdzisław Sipiera, życząc współpracownikom spokoju, rodzinnego ciepła oraz udanego 2017 roku.  

Kardynał Kazimierz Nycz życzył spokojnych, rodzinnych świąt i wspaniałego Nowego Roku, udzielając zgromadzonym błogosławieństwa.

Betlejemskie Światło Pokoju jest corocznie przekazywane przez skautów i harcerzy przed Świętami Bożego Narodzenia. W Polsce tradycja przekazywania światła jest obchodzona od 1991 roku. Akcję prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego. 

Podziel / Share
Joanna Bereda, 21.12.2016, Ilość wejść: 1374, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry