Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

03.01.2017

Opady śniegu i mróz na Mazowszu – pamiętajmy o bezdomnych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie w najbliższych dniach intensywnych opadów śniegu (nawet do 12 cm) i porywistego wiatru do 70 km/h. Od czwartku należy spodziewać się silnego mrozu. Temperatura spadnie do - 14°C. Widząc osobę, która potrzebuje pomocy, nie bądźmy obojętni. Zgłośmy to policji, straży miejskiej lub do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego – tel. 987. Pod tym numerem bezdomni otrzymają informacje o wolnych miejscach w noclegowniach.

Od wtorku wieczorem do środy rano prognozowane są opady śniegu - spadnie od 7 do 12 cm. Opadom będzie towarzyszył wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, który miejscami może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Od czwartku temperatura spadnie do - 14°C, jednak odczuwalna może wynieść nawet - 25°C.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki uruchomił bezpłatną infolinię 987. Pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego udzielają informacji na temat możliwych form wsparcia. Wskazują najbliższe schroniska, jadłodajnie, czy punkty pomocy medycznej. Na infolinie zadzwonić może każdy, kto zna miejsce przebywania osób bezdomnych. Odpowiednie służby zostaną o tym natychmiast poinformowane.

Podczas zimy na terenie województwa mazowieckiego bezdomni mają do dyspozycji 69 noclegowni i schronisk oferujących czasowe schronienie i pełne wyżywienie. W województwie działają również 23 jadłodajnie i punkty żywienia. Szczegółowe informacje można znaleźć w zakładce Pomoc dla bezdomych.

Podziel / Share
Joanna Bereda, 03.01.2017, Ilość wejść: 2830, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry