Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

10.01.2017

Ślubowanie funkcjonariuszy stołecznej policji

140 policjantów służby kandydackiej złożyło ślubowanie w Muzeum Powstania Warszawskiego. W uroczystości wziął udział Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Ślubowanie odbyło się w hali z Liberatorem, repliką samolotu B-24J. Po wprowadzeniu sztandaru Komendy Stołecznej Policji funkcjonariusze złożyli ślubowanie. „Służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia” to fragment roty ślubowania.

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipera, zwracając się do 140 nowo przyjętych funkcjonariuszy zaznaczył, że zgodnie z dzisiejszym ślubowaniem będą służyć obywatelom zgodnie z literą prawa. Życzył policjantom pełnienia służby sprawiającej dużo satysfakcji z pomocy innym obywatelom.

Podczas uroczystości policjanci złożyli wieniec pod tablicą upamiętniającą twórcę Muzeum Powstania Warszawskiego - ówczesnego Prezydenta m.st. Warszawy Lecha Kaczyńskiego.

Policja jest to umundurowana i uzbrojona formacja przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi, mienia oraz utrzymywania porządku publicznego. W Polsce pierwszą ustawę o policji uchwalono 24 lipca 1919 roku. W województwie mazowieckim działają dwa garnizony policji: stołeczny (obejmujący Warszawę i powiaty: nowodworski, warszawski – zachodni, grodziski, pruszkowski, piaseczyński, otwocki, miński, wołomiński i legionowski) oraz mazowiecki (pozostała część regionu) – z siedzibą w Radomiu.

Podobne tematy

Podziel / Share
Joanna Bereda, 10.01.2017, Ilość wejść: 1163, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry