Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

22.02.2017

Zmiana ustawy o swobodzie działalności gospodarczej

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera uczestniczył w podpisaniu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Zakłada ona, że podczas tworzenia prawa będzie badany wpływ przepisów na mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

Ustawa o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej została przyjęta dzięki inicjatywie Prezydenta RP przedstawionej w Sejmie na początku sierpnia 2016 r.

Jej celem jest obowiązkowa ocena wpływu tworzonych w Polsce aktów normatywnych na funkcjonowanie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Pozwoli to autorom projektów, a także posłom i senatorom na głębszą refleksję o zasadności nakładania nowych obowiązków na firmy z tego sektora. Rezultat tychże badań jest obowiązkowym elementem uzasadnienia do projektu aktu prawnego.

Ustawa została podpisana przez Prezydenta RP w siedzibie jednej z firm z ponad 30-letnim doświadczeniem w produkcji m.in. narzędzi do obróbki metali, która mieści się w podwarszawskim Raszynie.

W Polsce 99,8 proc. ogółu wszystkich przedsiębiorstw stanowią mikro, małe i średnie firmy.

Podobne tematy

Podziel / Share
Marcin Walasik, 22.02.2017, Ilość wejść: 1266, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry