Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

27.02.2017

Nowy samochód dla strażaków i otwarty posterunek policji

Przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego strażakom ochotnikom z Gozdu i otwarcie odtworzonego posterunku policji w Przytyku - to główne punkty wizyty w powiecie radomskim Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, Wicemarszałka Senatu Adama Bielana, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka oraz Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery.

Ochotnicza Straż Pożarna w Góździe otrzymała fabrycznie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, a druhowie z pozostałych jednostek ochotniczych w tej gminie niezbędny sprzęt do niesienia pomocy potrzebującym.

Podczas przekazania wozu Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, odsłonił pamiątkową tablicę przed remizą z okazji 90-lecia istnienia OSP Gózd. Szef MSWiA odznaczył też druha Stanisława Gregorczyka, najstarszego i zasłużonego byłego prezesa tamtejszej OSP. Ponadto wręczył medal „Młodego Bohatera" nastolatkowi, który uratował nieprzytomnego mężczyznę.

Natomiast mieszkańcy gminy Przytyk mogą już korzystać z odtworzonego posterunku policji, który został zlikwidowany w 2012 r. Jednostka jest 12. tego typu obiektem przywróconym od 2015 r. na Mazowszu (9 na terenie garnizonu Komendy Wojewódzkiej Policji oraz 3 na terenie garnizonu Komendy Stołecznej Policji), a 41. odtwarzanym posterunkiem w całym kraju. Przez ostatnie cztery lata gmina Przytyk była obsługiwana przez Komisariat Policji w Zakrzewie podległy Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu.

W odtworzonym posterunku służbę pełnić będzie łącznie 12 funkcjonariuszy. W sezonie letnim dbają oni o bezpieczeństwo i porządek nad zalewem w Domaniowie, gdzie przyjeżdża wiele osób także spoza regionu radomskiego. Wójt gminy Przytyk użyczył pomieszczeń na potrzeby jednostki i pokrył koszty remontu budynku. Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu przekazała pieniądze na wyposażenie posterunku.

W obu wydarzeniach wzięli udział również parlamentarzyści z regionu radomskiego, samorządowcy oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Podobne tematy

Podziel / Share
Marcin Walasik, 27.02.2017, Ilość wejść: 1268, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry