Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

27.02.2017

Nowy samochód dla strażaków i otwarty posterunek policji

Przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego strażakom ochotnikom z Gozdu i otwarcie odtworzonego posterunku policji w Przytyku - to główne punkty wizyty w powiecie radomskim Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, Wicemarszałka Senatu Adama Bielana, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka oraz Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery.

Ochotnicza Straż Pożarna w Góździe otrzymała fabrycznie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, a druhowie z pozostałych jednostek ochotniczych w tej gminie niezbędny sprzęt do niesienia pomocy potrzebującym.

Podczas przekazania wozu Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, odsłonił pamiątkową tablicę przed remizą z okazji 90-lecia istnienia OSP Gózd. Szef MSWiA odznaczył też druha Stanisława Gregorczyka, najstarszego i zasłużonego byłego prezesa tamtejszej OSP. Ponadto wręczył medal „Młodego Bohatera" nastolatkowi, który uratował nieprzytomnego mężczyznę.

Natomiast mieszkańcy gminy Przytyk mogą już korzystać z odtworzonego posterunku policji, który został zlikwidowany w 2012 r. Jednostka jest 12. tego typu obiektem przywróconym od 2015 r. na Mazowszu (9 na terenie garnizonu Komendy Wojewódzkiej Policji oraz 3 na terenie garnizonu Komendy Stołecznej Policji), a 41. odtwarzanym posterunkiem w całym kraju. Przez ostatnie cztery lata gmina Przytyk była obsługiwana przez Komisariat Policji w Zakrzewie podległy Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu.

W odtworzonym posterunku służbę pełnić będzie łącznie 12 funkcjonariuszy. W sezonie letnim dbają oni o bezpieczeństwo i porządek nad zalewem w Domaniowie, gdzie przyjeżdża wiele osób także spoza regionu radomskiego. Wójt gminy Przytyk użyczył pomieszczeń na potrzeby jednostki i pokrył koszty remontu budynku. Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu przekazała pieniądze na wyposażenie posterunku.

W obu wydarzeniach wzięli udział również parlamentarzyści z regionu radomskiego, samorządowcy oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Podobne tematy

Podziel / Share
Marcin Walasik, 27.02.2017, Ilość wejść: 1421, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry