Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

06.03.2017

Podsumowanie programu Rodzina 500 plus na Mazowszu

  • Podczas konferencji prasowej Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska wraz z Wojewodą Mazowieckim Zdzisławem Sipierą podsumowali funkcjonowanie programu Rodzina 500 plus. Podczas konferencji prasowej Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska wraz z Wojewodą Mazowieckim Zdzisławem Sipierą podsumowali funkcjonowanie programu Rodzina 500 plus.
    Podczas konferencji prasowej Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska wraz z Wojewodą Mazowieckim Zdzisławem Sipierą podsumowali funkcjonowanie programu Rodzina 500 plus.
  • Minister Elżbieta Rafalska i Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Siepiera spotkali się z samorządowcami oraz przedstawicielami ośrodków pomocy społecznej. Minister Elżbieta Rafalska i Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Siepiera spotkali się z samorządowcami oraz przedstawicielami ośrodków pomocy społecznej.
    Minister Elżbieta Rafalska i Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Siepiera spotkali się z samorządowcami oraz przedstawicielami ośrodków pomocy społecznej.
  • Minister Elżbieta Rafalska oraz Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera spotkali się z jedną z rodzin z Ząbek, która korzysta z programu Rodzina 500 plus i wręczyli upominki. Minister Elżbieta Rafalska oraz Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera spotkali się z jedną z rodzin z Ząbek, która korzysta z programu Rodzina 500 plus i wręczyli upominki.
    Minister Elżbieta Rafalska oraz Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera spotkali się z jedną z rodzin z Ząbek, która korzysta z programu Rodzina 500 plus i wręczyli upominki.

W ubiegłym roku w województwie mazowieckim w ramach Programu Rodzina 500 plus przyznano wsparcie dla 552,5 tys. dzieci. Wypłacono świadczenia wychowawcze na łączną kwotę 2,75 mld zł. Program podsumowali Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

W spotkaniu udział wzięli samorządowcy i przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej. Podsumowano m.in. dotychczasowe funkcjonowanie programu. Na Mazowszu realizacją Programu i wypłacaniem świadczeń zajmują się 291 ośrodki pomocy społecznej oraz 23 urzędy gminy. Ustalanie uprawnień i wypłatę dodatków wychowawczych dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej realizują 42 powiatowe centra pomocy rodzinie.

Cieszę się, że rodziny na Mazowszu znacząco odczuły pomoc Programu, że mogły pozwolić sobie, często pierwszy raz, na wspólny wakacyjny wyjazd czy zimowe ferie, a rodzice mogą posłać swoje pociechy na dodatkowe zajęcia. W ubiegłym roku na Mazowszu o 3 proc. zmniejszyła się, w stosunku do 2015 roku,  liczba rodzin korzystających ze świadczeń pomocy społecznej oraz o 9,5 proc. liczba korzystających ze wsparcia programu Pomoc państwa w zakresie dożywiania. Wszystko wskazuje na to, że to zasługa programu – podsumował Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Ministerstwo wspólnie z urzędami wojewódzkimi stale monitoruje realizację programu. Pragnę rozwiać wszelkie wątpliwości – nie zabraknie pieniędzy na wypłatę świadczeń. – zadeklarowała Elżbieta Rafalska, Minister Pracy i Polityki Społecznej.

Program „Rodzina 500 plus” ruszył 1 kwietnia ubiegłego roku w całej Polsce. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymują niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł netto w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego) wsparcie otrzymują rodzice także na pierwsze lub jedyne dziecko.

Podobne tematy

Podziel / Share
Marcin Walasik, 06.03.2017, Ilość wejść: 1363, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry