Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

04.07.2017

Cudzoziemcy: zezwolenie na pracę w jeden dzień także w delegaturach

  • Nowa usługa została zaprezentowana przez Wojewodę Mazowieckiego Zdzisława Sipierę i Wicewojewodę Artura Standowicza na briefiengu prasowym w radomskiej delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Nowa usługa została zaprezentowana przez Wojewodę Mazowieckiego Zdzisława Sipierę i Wicewojewodę Artura Standowicza na briefiengu prasowym w radomskiej delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.
    Nowa usługa została zaprezentowana przez Wojewodę Mazowieckiego Zdzisława Sipierę i Wicewojewodę Artura Standowicza na briefiengu prasowym w radomskiej delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Od 3 lipca 2017 r. zezwolenie na pracę cudzoziemca będzie można uzyskać podczas jednej wizyty również w delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu. Zezwolenie na pracę w jeden dzień jest już wydawane od października ubiegłego roku w Wydziale Spraw Cudzoziemców w Warszawie, od 3 kwietnia w delegaturze w Siedlcach oraz od 8 maja w Ciechanowie.

Chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom pracodawców, a także cudzoziemców chcących pracować w Polsce. Nowa usługa pozwoli skrócić czas oczekiwania na decyzję. Systematycznie wprowadzamy usprawnienia organizacyjne w obsłudze tak, aby zwiększyć dostępność urzędu dla klientów np. poprzez uruchomienie infolinii czy możliwości śledzenia statusu sprawy przez internet – powiedział Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Aby uzyskać zezwolenie w jeden dzień należy złożyć komplet wymaganych dokumentów. Osobiste złożenie wniosku w delegaturze możliwe jest wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty. Należy wysłać e-mail na adres wniosek@mazowieckie.pl (podając swój numer telefonu).

Szczegółowe informacje dotyczące zasad umawiania na złożenie wniosku oraz wymaganych dokumentów dostępne są pod numerem telefonu całodobowej automatycznej infolinii Wydziału Spraw Cudzoziemców 22 695 67 70 lub na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Ponadto, od 4 lipca 2016 r. uległ zmianie sposób udzielania informacji w Wydziale. Cudzoziemcy mogą skorzystać z całodobowej automatycznej infolinii. Mogą też sprawdzić status swojej sprawy w internecie oraz skontaktować się z konsultantami telefonicznie bądź mailowo (szczegóły na stronie internetowej pod linkiem). Od 25 stycznia br. udostępniona została nowa wersja narzędzia do śledzenia statusu sprawy (postępowania o wydanie zezwoleń na pobyt czasowy, stały, rezydenta długoterminowego UE).

W ubiegłym roku Wojewoda Mazowiecki wydał 48 126 zezwoleń na pracę dla cudzoziemców. W radomskiej delegaturze urzędu wydanych zostało 2 754 zezwoleń w tym w: powiecie grójeckim – 1 409, mieście Radomiu – 822, powiecie radomskim – 177, powiecie białobrzeskim – 120, powiecie przysuskim – 66, powiecie szydłowieckim – 61, powiecie kozienickim – 41, powiecie lipskim – 35, powiecie zwoleńskim – 23.

Na obszarze podlegającym delegaturze w Radomiu najczęściej zatrudniano cudzoziemców na stanowiskach: pomocniczy robotnik w gospodarstwie sadowniczym (głównie w powiecie  grójeckim), kierowca ciągnika siodłowego, pracownika budowlanego (tynkarz, zbrojarz, glazurnik itp.) oraz pomocy domowej/opiekuna osób starszych.

Podobne tematy

Podziel / Share
Joanna Bereda, 04.07.2017, Ilość wejść: 9522, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry