Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

03.04.2017

Przebudowa linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa: umowa podpisana

Więcej połączeń, informacja głosowa i wizualna na przystankach, wzrost bezpieczeństwa to główne cele inwestycji realizowanej przez Polskie Linie Kolejowe. Pozwolenia na budowę dla inwestycji wydał Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. jest potrzebna dla mieszkańców miejscowości położonych wzdłuż trasy Warszawa - Grodzisk Mazowiecki. To alternatywa dla samochodów i zapewnienie dobrej komunikacji ze stolicą i tym samym większa dostępność do pracy, kultury i nauki. Dobre i bezpieczne powroty do domu – powiedział Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Na linii zmodernizowanych będzie 6 stacji i przystanków. Powstanie nowy przystanek w Parzniewie - między Pruszkowem a Brwinowem. Wszystkie obiekty będą wyposażone w informację głosową i wizualną oraz czytelnie oznakowane. Pojawią się także ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Na 22 km odcinku dwutorowej trasy wymienione zostaną tory, 22 km sieci trakcyjnej i 15 rozjazdów. Przebudowanych zostanie 11 obiektów i wybudowane zostaną 3 nowe: tunel drogowy i tunele dla pieszych. Prędkość składów pasażerskich zostanie podwyższona z 80 km/h do 120 km/h.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 3 kwietnia podpisały umowę na przebudowę linii z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy. Wartość inwestycji wynosi 285 mln zł.

Podziel / Share
Joanna Bereda, 03.04.2017, Ilość wejść: 915, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry