Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

06.04.2017

Inwestycje drogowe na Mazowszu - spotkanie w urzędzie

Omówienie postępu przygotowań do realizacji inwestycji drogowych i kolejowych planowanych na Mazowszu to główny temat spotkania w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. W naradzie udział wzięli przedstawiciele Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Podczas spotkania rozmawiano o postępie prac przygotowawczych, tj. wydawaniu niezbędnych decyzji i zezwoleń na realizację inwestycji drogowych (ZRID) województwa mazowieckiego – m.in. budowy dróg ekspresowych S2, S7, S17 oraz autostrady A2.

Tylko w ubiegłym roku Wojewoda Mazowiecki wydał ZRID na:

  • budowę drogi ekspresowej S8 od węzła „Marki” (bez węzła) do węzła „Radzymin Płd.” na odcinku węzeł „Kobyłka”  (bez węzła) – węzeł „Radzymin Płd.,
  • rozbudowę drogi krajowej nr 17 Warszawa – Lublin polegającą na budowie połączenia drogi krajowej nr 17 Warszawa – Lublin z istniejącym i planowanym układem dróg publicznych w miejscowościach Góraszka i Wiązowna,
  • rozbudowę drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Przeszkoda – Paszków,
  • budowę węzła „Lubelska” na przecięciu dróg ekspresowych S2 i S17 i autostrady A2,
  • rozbudowę drogi krajowej nr 8 Warszawa – Białystok do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Wyszków – granica województwa podlaskiego,
  • budowę drogi krajowej nr 8  w  gminach: Zielonka, Kobyłka, Marki, Radzymin, od węzła „Marki” (bez węzła) do węzła „Radzymin Płd. i węzeł „Radzymin Płd.

W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim realizowany jest także Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019. W ubiegłym roku mazowieckie gminy i powiaty wybudowały lub zmodernizowały blisko 183 km dróg lokalnych. Wartość inwestycji ogółem wyniosła ponad 157 mln zł, w tym kwota rządowej dotacji ponad 76 mln zł.

Spotkania drogowe w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbywają się co miesiąc. Ich celem jest śledzenie prac nad inwestycjami, a także reagowanie na wszelkie problemy, które pojawiają podczas ich realizacji.

Podobne tematy

Podziel / Share
Joanna Bereda, 06.04.2017, Ilość wejść: 950, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry