Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

06.04.2017

Inwestycje drogowe na Mazowszu - spotkanie w urzędzie

Omówienie postępu przygotowań do realizacji inwestycji drogowych i kolejowych planowanych na Mazowszu to główny temat spotkania w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. W naradzie udział wzięli przedstawiciele Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Podczas spotkania rozmawiano o postępie prac przygotowawczych, tj. wydawaniu niezbędnych decyzji i zezwoleń na realizację inwestycji drogowych (ZRID) województwa mazowieckiego – m.in. budowy dróg ekspresowych S2, S7, S17 oraz autostrady A2.

Tylko w ubiegłym roku Wojewoda Mazowiecki wydał ZRID na:

  • budowę drogi ekspresowej S8 od węzła „Marki” (bez węzła) do węzła „Radzymin Płd.” na odcinku węzeł „Kobyłka”  (bez węzła) – węzeł „Radzymin Płd.,
  • rozbudowę drogi krajowej nr 17 Warszawa – Lublin polegającą na budowie połączenia drogi krajowej nr 17 Warszawa – Lublin z istniejącym i planowanym układem dróg publicznych w miejscowościach Góraszka i Wiązowna,
  • rozbudowę drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Przeszkoda – Paszków,
  • budowę węzła „Lubelska” na przecięciu dróg ekspresowych S2 i S17 i autostrady A2,
  • rozbudowę drogi krajowej nr 8 Warszawa – Białystok do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Wyszków – granica województwa podlaskiego,
  • budowę drogi krajowej nr 8  w  gminach: Zielonka, Kobyłka, Marki, Radzymin, od węzła „Marki” (bez węzła) do węzła „Radzymin Płd. i węzeł „Radzymin Płd.

W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim realizowany jest także Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019. W ubiegłym roku mazowieckie gminy i powiaty wybudowały lub zmodernizowały blisko 183 km dróg lokalnych. Wartość inwestycji ogółem wyniosła ponad 157 mln zł, w tym kwota rządowej dotacji ponad 76 mln zł.

Spotkania drogowe w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbywają się co miesiąc. Ich celem jest śledzenie prac nad inwestycjami, a także reagowanie na wszelkie problemy, które pojawiają podczas ich realizacji.

Podobne tematy

Podziel / Share
Joanna Bereda, 06.04.2017, Ilość wejść: 1029, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry