Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

12.04.2017

Przygotowanie służb do sezonu wiosenno-letniego

Zapobieganie rozprzestrzenianiu grypy ptaków i ASF, bezpieczeństwo hydrologiczne, przeciwdziałanie wypalaniu traw – to tematy posiedzenia Mazowieckiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Członkowie zespołu na czele z Wojewodą Zdzisławem Sipierą omówili stan przygotowań do sezonu wiosenno-letniego.

W spotkaniu Wojewódzkiego Zespół Zarządzania Kryzysowego wzięli udział m.in.: przedstawiciele policji, straży pożarnej, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii, Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego i Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił prognozę hydrometeorologiczną dla Mazowsza. Według IMGW prawdopodobieństwo wystąpienia groźnych zjawisk pogodowych będzie małe, stan wód będzie utrzymywać się na średnim poziomie. Średnia suma opadów wiosną będzie w normie, a temperatura powyżej normy.

Mazowiecka straż pożarna od stycznia br. odnotowała 2515 pożarów traw, które objęły powierzchnię 909 ha. Najwięcej takich pożarów w województwie pojawiło się w powiatach: radomskim, szydłowieckim, piaseczyńskim i wołomińskim. 

Inspekcja weterynaryjna podsumowała działania dotyczące zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) i grypy ptaków na Mazowszu. W województwie udało się wygasić 2 ogniska ptasiej grypy. Prowadzi także działania profilaktyczne zapobiegające rozprzestrzenianiu ASF (na początku kwietnia przeprowadzono akcję poszukiwania padłych dzików).

Monitorowanie obszarów zagrożonych utonięciami, kontrole „dzikich plaż” i miejsc gromadzenia się ludzi nad wodą to działania, które będą prowadzić stołeczni i mazowieccy policjanci, aby zapewnić bezpieczeństwo nad wodą. Jednym z priorytetów będzie edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zasad bezpiecznego zachowania nad wodą.

 

 

Podobne tematy

Podziel / Share
Joanna Bereda, 12.04.2017, Ilość wejść: 1391, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry