Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

12.04.2017

Przygotowanie służb do sezonu wiosenno-letniego

Zapobieganie rozprzestrzenianiu grypy ptaków i ASF, bezpieczeństwo hydrologiczne, przeciwdziałanie wypalaniu traw – to tematy posiedzenia Mazowieckiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Członkowie zespołu na czele z Wojewodą Zdzisławem Sipierą omówili stan przygotowań do sezonu wiosenno-letniego.

W spotkaniu Wojewódzkiego Zespół Zarządzania Kryzysowego wzięli udział m.in.: przedstawiciele policji, straży pożarnej, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii, Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego i Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił prognozę hydrometeorologiczną dla Mazowsza. Według IMGW prawdopodobieństwo wystąpienia groźnych zjawisk pogodowych będzie małe, stan wód będzie utrzymywać się na średnim poziomie. Średnia suma opadów wiosną będzie w normie, a temperatura powyżej normy.

Mazowiecka straż pożarna od stycznia br. odnotowała 2515 pożarów traw, które objęły powierzchnię 909 ha. Najwięcej takich pożarów w województwie pojawiło się w powiatach: radomskim, szydłowieckim, piaseczyńskim i wołomińskim. 

Inspekcja weterynaryjna podsumowała działania dotyczące zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) i grypy ptaków na Mazowszu. W województwie udało się wygasić 2 ogniska ptasiej grypy. Prowadzi także działania profilaktyczne zapobiegające rozprzestrzenianiu ASF (na początku kwietnia przeprowadzono akcję poszukiwania padłych dzików).

Monitorowanie obszarów zagrożonych utonięciami, kontrole „dzikich plaż” i miejsc gromadzenia się ludzi nad wodą to działania, które będą prowadzić stołeczni i mazowieccy policjanci, aby zapewnić bezpieczeństwo nad wodą. Jednym z priorytetów będzie edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zasad bezpiecznego zachowania nad wodą.

 

 

Podobne tematy

Podziel / Share
Joanna Bereda, 12.04.2017, Ilość wejść: 1317, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry