Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

18.04.2017

Otwarcie przebudowanej drogi w Mińsku Mazowieckim

  • We wtorek uroczyście otwarto przebudowane ulice Kościelną i Przemysłową w Mińsku Mazowieckim. Inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. We wtorek uroczyście otwarto przebudowane ulice Kościelną i Przemysłową w Mińsku Mazowieckim. Inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.
    We wtorek uroczyście otwarto przebudowane ulice Kościelną i Przemysłową w Mińsku Mazowieckim. Inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.
  • W otwarciu drogi i ronda im. ks. Jana Sikory uczestniczył Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera. W otwarciu drogi i ronda im. ks. Jana Sikory uczestniczył Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.
    W otwarciu drogi i ronda im. ks. Jana Sikory uczestniczył Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera i Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski uczestniczyli w otwarciu przebudowanej drogi powiatowej nr 2227W. Inwestycja otrzymała dofinansowana w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Prace drogowe objęły odcinki ulic Kościelnej i Przemysłowej o łącznej długości blisko 900 metrów. Oprócz nowych asfaltowych nawierzchni jezdni zbudowano chodniki, drogi rowerowe, zatoki autobusowe i zjazdy do posesji. Powstały także trzy parkingi na 88 samochodów. Przebudowano cztery skrzyżowania i zbudowano rondo, które nazwano im. ks. Jana Sikory.

Koszt inwestycji to ok. 2 mln 890 tys. zł. Prawie 1 mln 450 tys. zł pochodziło z budżetu państwa w ramach dofinansowania z rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Wojewoda podkreśla, że główny cel rządowego programu to poprawa bezpieczeństwa na drogach lokalnych, które łączą trasy wojewódzkie i krajowe.

W otwarciu drogi oraz ronda im. księdza Jana Sikory u zbiegu ulic Kościelnej i Przemysłowej wzięli udział przedstawiciele władz powiatu i gminy, a także siostra i znajomi nowego patrona skrzyżowania.

Podobne tematy

Podziel / Share
Marcin Walasik, 18.04.2017, Ilość wejść: 1693, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry