Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

26.04.2017

Decyzja Wojewody w sprawie stacji metra C06

  •  Wojewoda Mazowiecki zatwierdził ponownie projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę zachodniego odcinka II linii metra
    Wojewoda Mazowiecki zatwierdził ponownie projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę zachodniego odcinka II linii metra

Wojewoda Mazowiecki zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę zachodniego odcinka metra - od szlaku za stacją C09 „Rondo Daszyńskiego” do torów odstawczych za stacją C06.

Warunkiem uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę było złożenie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z oświadczeniem o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, stosownymi opiniami, uzgodnieniami i pozwoleniami.

Wojewoda nie jest uprawniony do badania prawdziwości podanych w oświadczeniu danych, a jedynie do sprawdzenia prawidłowości wypełnienia druku o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Oświadczenia pod rygorem odpowiedzialności prawnej złożył inwestor, czyli Miasto Stołeczne Warszawa.

W tym przypadku chodzi o „II linię Metra w Warszawie – I etap realizacji odcinka zachodniego (od szlaku za stacją C09 „Rondo Daszyńskiego” do torów odstawczych za stacją C06) w zakresie budowy stacji C06 (…)” .

Ponownie wydane zezwolenie na budowę wyżej wymienionego odcinka metra to skutek decyzji Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego (GUNB), który uchylił decyzję Wojewody.

Podziel / Share
Igor Piwowarski, 26.04.2017, Ilość wejść: 909, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry