Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

05.05.2017

Obchody Dnia Strażaka na placu Piłsudskiego

Centralne Obchody Dnia Strażaka i 25-lecie powołania Państwowej Straży Pożarnej świętowali strażacy na placu Piłsudskiego w Warszawie. W uroczystościach udział wzięli Prezydent RP Andrzej Duda, Prezes Rady Ministrów Beata Szydło, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak oraz Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Seminaryjnym św. Jana Chrzciciela przy Krakowskim Przedmieściu. Na placu Piłsudskiego podniesiono flagę państwową i odśpiewano hymn. Prezydent Andrzej Duda nadał strażakom stopnie generalskie i wręczył Krzyże Zasługi. Podczas uroczystości odbyła się także promocja oficerów Państwowej Straży Pożarnej.

W trakcie obchodów Dnia Strażaka na placu Piłsudskiego wieńce na Grobie Nieznanego Żołnierza złożyli m. in. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak i Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera. Defilada pododdziałów straży pożarnej zakończyła uroczystości.

Dzień Strażaka obchodzi większość państw europejskich 4 maja od ponad 150 lat. Od 2002 roku to oficjalne święto zawodowe w Polsce.

Podziel / Share
Igor Piwowarski, 05.05.2017, Ilość wejść: 895, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry