Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

05.05.2017

Obchody Dnia Strażaka na placu Piłsudskiego

Centralne Obchody Dnia Strażaka i 25-lecie powołania Państwowej Straży Pożarnej świętowali strażacy na placu Piłsudskiego w Warszawie. W uroczystościach udział wzięli Prezydent RP Andrzej Duda, Prezes Rady Ministrów Beata Szydło, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak oraz Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Seminaryjnym św. Jana Chrzciciela przy Krakowskim Przedmieściu. Na placu Piłsudskiego podniesiono flagę państwową i odśpiewano hymn. Prezydent Andrzej Duda nadał strażakom stopnie generalskie i wręczył Krzyże Zasługi. Podczas uroczystości odbyła się także promocja oficerów Państwowej Straży Pożarnej.

W trakcie obchodów Dnia Strażaka na placu Piłsudskiego wieńce na Grobie Nieznanego Żołnierza złożyli m. in. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak i Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera. Defilada pododdziałów straży pożarnej zakończyła uroczystości.

Dzień Strażaka obchodzi większość państw europejskich 4 maja od ponad 150 lat. Od 2002 roku to oficjalne święto zawodowe w Polsce.

Podziel / Share
Igor Piwowarski, 05.05.2017, Ilość wejść: 994, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry