Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

08.05.2017

72. rocznica zakończenia II Wojny Światowej w Europie

Z okazji 72. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wraz z Ministrem Obrony Narodowej Antonim Macierewiczem i Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji złożyli kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

Podczas uroczystości na placu Piłsudskiego odbyła się zmiana posterunku honorowego. Wcześniej podniesiono flagę państwową i odśpiewano hymn narodowy.

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz i p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk podkreślali w swoich wystąpieniach bohaterskie czyny i ofiarną walkę za Ojczyznę polskich żołnierzy. Defilada wojskowa zakończyła uroczystości pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

Kapitulacja III Rzeszy zakończyła II Wojnę Światową w Europie 8 maja 1945 roku. Warto przy tym pamiętać, że nadal toczyły się walki z Japonią na Dalekim Wschodzie. Dopiero jej kapitulacja 2 września 1945 roku była końcem konfliktu. Według danych Instytutu Pamięci Narodowej podczas jej trwania zginęło od 5,6 do 5,8 mln Polaków.

  • Obchody 72. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie. Plac Piłsudskiego w Warszawie. Obchody 72. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie. Plac Piłsudskiego w Warszawie.
    Obchody 72. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie. Plac Piłsudskiego w Warszawie.
  • Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz w wystąpieniu podkreślił o bohaterskich czynach i ofiarnej walce polskich żołnierzy. Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz w wystąpieniu podkreślił o bohaterskich czynach i ofiarnej walce polskich żołnierzy.
    Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz w wystąpieniu podkreślił o bohaterskich czynach i ofiarnej walce polskich żołnierzy.
Bookmark and Share
Igor Piwowarski, 08.05.2017, Ilość wejść: 954, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry