Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

08.05.2017

72. rocznica zakończenia II Wojny Światowej w Europie

Z okazji 72. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wraz z Ministrem Obrony Narodowej Antonim Macierewiczem i Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji złożyli kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

Podczas uroczystości na placu Piłsudskiego odbyła się zmiana posterunku honorowego. Wcześniej podniesiono flagę państwową i odśpiewano hymn narodowy.

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz i p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk podkreślali w swoich wystąpieniach bohaterskie czyny i ofiarną walkę za Ojczyznę polskich żołnierzy. Defilada wojskowa zakończyła uroczystości pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

Kapitulacja III Rzeszy zakończyła II Wojnę Światową w Europie 8 maja 1945 roku. Warto przy tym pamiętać, że nadal toczyły się walki z Japonią na Dalekim Wschodzie. Dopiero jej kapitulacja 2 września 1945 roku była końcem konfliktu. Według danych Instytutu Pamięci Narodowej podczas jej trwania zginęło od 5,6 do 5,8 mln Polaków.

  • Obchody 72. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie. Plac Piłsudskiego w Warszawie.
    Obchody 72. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie. Plac Piłsudskiego w Warszawie.
  • Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz w wystąpieniu podkreślił o bohaterskich czynach i ofiarnej walce polskich żołnierzy.
    Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz w wystąpieniu podkreślił o bohaterskich czynach i ofiarnej walce polskich żołnierzy.
Bookmark and Share
Opublikowane przez Igor Piwowarski, 08.05.2017, Ilość wejść: 461, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zadaj pytanie

Komentarz (0) Regulamin

  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
do góry