Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

10.05.2017

Nowe placówki programu Senior+ na Mazowszu

Na Mazowszu powstanie trzynaście nowych placówek w ramach programu „Senior+” do końca 2017 roku. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki konkursu i przyznało dla województwa mazowieckiego blisko 2 miliony złotych na ten cel.

Z trzynastu nowych placówek dziewięć to Kluby Seniora i cztery Dzienne Domy Seniora. Kluby powstaną w Sterdyni, Mordach, Nasielsku, Garwolinie, Małkinii Górnej, Brwinowie, Krasnosielcu, Gostyninie i Przysusze. Dzienne domy w Ostrołęce, Ojrzeniu, Sarnakach i Olszewie-Borkach.

Program Wieloletni „Senior+” na lata 2015-2020 adresowany jest do nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+. W ramach programu samorządy mogły ubiegać się o uzyskanie środków finansowych przeznaczonych na:

  • jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie lub wyposażenie placówki,
  • zapewnienie funkcjonowania już istniejących placówek.

W przypadku utworzenia lub wyposażenia placówki dotacja wynosi do 300 tys. zł dla Dziennego Domu „Senior +” oraz do 150 tys. zł dla Klubu „Senior +”. Istniejące już Dzienne Domy „Senior+” mogą otrzymać do 300 zł, zaś  Kluby „Senior+” do 200 zł na utrzymanie jednego miejsca dla seniora.

Na realizację programu, dzięki któremu nowe placówki powstaną we wszystkich województwach przeznaczono w tym roku 30 mln zł. Najwięcej nowych obiektów powstanie w województwie mazowieckim (13), wielkopolskim (13) i małopolskim (11). Zapewnią one 3335 miejsc osobom starszym. Do końca 2017 roku funkcjonować będzie 258 placówek „Senior+” w całym kraju.

 

Podziel / Share
Igor Piwowarski, 10.05.2017, Ilość wejść: 1420, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry