Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

10.05.2017

Nowe placówki programu Senior+ na Mazowszu

Na Mazowszu powstanie trzynaście nowych placówek w ramach programu „Senior+” do końca 2017 roku. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki konkursu i przyznało dla województwa mazowieckiego blisko 2 miliony złotych na ten cel.

Z trzynastu nowych placówek dziewięć to Kluby Seniora i cztery Dzienne Domy Seniora. Kluby powstaną w Sterdyni, Mordach, Nasielsku, Garwolinie, Małkinii Górnej, Brwinowie, Krasnosielcu, Gostyninie i Przysusze. Dzienne domy w Ostrołęce, Ojrzeniu, Sarnakach i Olszewie-Borkach.

Program Wieloletni „Senior+” na lata 2015-2020 adresowany jest do nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+. W ramach programu samorządy mogły ubiegać się o uzyskanie środków finansowych przeznaczonych na:

  • jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie lub wyposażenie placówki,
  • zapewnienie funkcjonowania już istniejących placówek.

W przypadku utworzenia lub wyposażenia placówki dotacja wynosi do 300 tys. zł dla Dziennego Domu „Senior +” oraz do 150 tys. zł dla Klubu „Senior +”. Istniejące już Dzienne Domy „Senior+” mogą otrzymać do 300 zł, zaś  Kluby „Senior+” do 200 zł na utrzymanie jednego miejsca dla seniora.

Na realizację programu, dzięki któremu nowe placówki powstaną we wszystkich województwach przeznaczono w tym roku 30 mln zł. Najwięcej nowych obiektów powstanie w województwie mazowieckim (13), wielkopolskim (13) i małopolskim (11). Zapewnią one 3335 miejsc osobom starszym. Do końca 2017 roku funkcjonować będzie 258 placówek „Senior+” w całym kraju.

 

Podziel / Share
Igor Piwowarski, 10.05.2017, Ilość wejść: 1328, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry