Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

19.06.2017

„Młodzież i filantropia" – podsumowanie projektu edukacyjnego

Zaangażowanie młodzieży w pomoc lokalnym społecznościom i organizacjom pozarządowym to główny cel przedsięwzięcia. Efekty projektu „Aktywna Młodzież – zaangażowani obywatele” uczniowie 7 mazowieckich szkół zaprezentowali w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

W tegorocznej edycji projektu wzięło udział 21 szkół z trzech województw. Uczniowie zapoznali się z ideą działalności społecznej, odwiedzali lokalne organizacje pozarządowe i angażowali się w ich działalność.

Zdobytą wiedzę przedstawiali w formie prezentacji, które następnie w drodze konkursu przedstawili na forum szkoły, przed jury złożonym z przedstawicieli społeczności lokalnej. Zwycięski zespół otrzymał nagrodę w wysokości 1000 zł, którą następnie przekazał bohaterowi swojej prezentacji – organizacji pozarządowej. Kwota ta jest w 50 proc. pozyskiwana przez uczniów biorących udział w projekcie.

Pracę lokalnych organizacji pozarządowych poznało w sumie 470 uczniów z trzech województw. Przedsięwzięcie realizowali pod opieką 45 nauczycieli i metodyków. 

Efekty swojej pracy w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim przedstawili uczniowie z Łosic, Mińska Mazowieckiego, Piastowa, Wsoli, Płocka, Kotunia i Siedlec. W spotkaniu udział wziął Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Patronat nad wydarzeniem objął Wojewoda Mazowiecki. 

Podziel / Share
Joanna Bereda, 19.06.2017, Ilość wejść: 718, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry