Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

19.06.2017

„Młodzież i filantropia" – podsumowanie projektu edukacyjnego

Zaangażowanie młodzieży w pomoc lokalnym społecznościom i organizacjom pozarządowym to główny cel przedsięwzięcia. Efekty projektu „Aktywna Młodzież – zaangażowani obywatele” uczniowie 7 mazowieckich szkół zaprezentowali w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

W tegorocznej edycji projektu wzięło udział 21 szkół z trzech województw. Uczniowie zapoznali się z ideą działalności społecznej, odwiedzali lokalne organizacje pozarządowe i angażowali się w ich działalność.

Zdobytą wiedzę przedstawiali w formie prezentacji, które następnie w drodze konkursu przedstawili na forum szkoły, przed jury złożonym z przedstawicieli społeczności lokalnej. Zwycięski zespół otrzymał nagrodę w wysokości 1000 zł, którą następnie przekazał bohaterowi swojej prezentacji – organizacji pozarządowej. Kwota ta jest w 50 proc. pozyskiwana przez uczniów biorących udział w projekcie.

Pracę lokalnych organizacji pozarządowych poznało w sumie 470 uczniów z trzech województw. Przedsięwzięcie realizowali pod opieką 45 nauczycieli i metodyków. 

Efekty swojej pracy w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim przedstawili uczniowie z Łosic, Mińska Mazowieckiego, Piastowa, Wsoli, Płocka, Kotunia i Siedlec. W spotkaniu udział wziął Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Patronat nad wydarzeniem objął Wojewoda Mazowiecki. 

Podziel / Share
Joanna Bereda, 19.06.2017, Ilość wejść: 631, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry