Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

04.08.2017

Bezpieczeństwo nad wodą: ćwiczenia dla dzieci nad zalewem w gminie Jastrząb

Dzieci uczestniczące w ćwiczeniach ratownictwa pod okiem strażaków, policjantów i ratowników poznały zasady udzielania pierwszej pomocy tonącemu oraz bezpiecznego wypoczynku nad wodą. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Artur Standowicz, Wicewojewoda Mazowiecki, Andrzej Bracha, Wójt gminy Jastrząb, Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury MUW w Radomiu oraz Andrzej Sosnowski, II Mazowiecki Wicekurator Oświaty.

Ponad 50 dzieci z gminnych świetlic i około 250 plażowiczów wzięło udział w ćwiczeniach przeprowadzonych przez służby z regionu radomskiego: Powiatową Państwową Straż Pożarną oraz Komendę Powiatową Policji z Szydłowca, a także Środowiskowo-Lekarskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Radomia. Strażacy wcielali się w role osób tonących, potrzebujących pomocy oraz ratujących.

Wszystkie czynności były omawiane przez strażaków i ratowników. Dzieci miały również możliwość pływania łodzią ratowniczą po zalewie. Ćwiczenia zorganizowano w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Po ich zakończeniu na wszystkich uczestników akcji czekała swojska grochówka.

W wydarzeniu wzięli udział również: Anita Wołosz, Sekretarz Gminy Jastrząb, mł.insp. Jacek Różański, Komendant Powiatowy Policji w Szydłowcu, bryg.mgr inż. Krzysztof Banaszek, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu, Andrzej Grabkowski, Prezes Środowiskowo – Lekarskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Radomiu, a także Marek Szymański, Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki stworzył spot zwracający uwagę na problem pozostawiania dzieci bez nadzoru rodziców w czasie wypoczynku nad wodą:

Rodzina 500 plus w gminie Jastrząb

Gmina Jastrząb jako pierwsza gmina na Mazowszu w kwietniu 2016 roku zrealizowała wszystkie wypłaty świadczeń w ramach programu. W tej gminie, łącznie wypłacono 649 świadczeń na kwotę 324 067,00 zł. Także jako pierwsza gmina w województwie,  7 kwietnia 2016 r, wypłaciła świadczenia.

Zdjęcia z ćwiczeń nad zalewem w gminie Jastrząb:

 • Ćwiczeniom nad zalewem w gminie Jastrząb przyglądało się ponad 50 dzieci z gminnych świetlic i około 250 plażowiczów. Ćwiczeniom nad zalewem w gminie Jastrząb przyglądało się ponad 50 dzieci z gminnych świetlic i około 250 plażowiczów.
  Ćwiczeniom nad zalewem w gminie Jastrząb przyglądało się ponad 50 dzieci z gminnych świetlic i około 250 plażowiczów.
 • Ratownik udzielający pomocy osobie poszkodowanej. Ratownik udzielający pomocy osobie poszkodowanej.
  Ratownik udzielający pomocy osobie poszkodowanej.
 • Poszkodowany już w kilka minut po interwencji służb ratunkowych został przetransportowany na ląd... Poszkodowany już w kilka minut po interwencji służb ratunkowych został przetransportowany na ląd...
  Poszkodowany już w kilka minut po interwencji służb ratunkowych został przetransportowany na ląd...
 • Na lądzie możliwe było udzielenie poszkodowanemu specjalistycznej pomocy medycznej. Na lądzie możliwe było udzielenie poszkodowanemu specjalistycznej pomocy medycznej.
  Na lądzie możliwe było udzielenie poszkodowanemu specjalistycznej pomocy medycznej.
 • Uczestniczący w ćwiczeniach, zorganizowanych w gminie Jastrząb, Wicewojewoda Mazowiecki apelował o rozsądek w czasie pobytu nad wodą i życzył wszystkim bezpiecznego odpoczynku. Uczestniczący w ćwiczeniach, zorganizowanych w gminie Jastrząb, Wicewojewoda Mazowiecki apelował o rozsądek w czasie pobytu nad wodą i życzył wszystkim bezpiecznego odpoczynku.
  Uczestniczący w ćwiczeniach, zorganizowanych w gminie Jastrząb, Wicewojewoda Mazowiecki apelował o rozsądek w czasie pobytu nad wodą i życzył wszystkim bezpiecznego odpoczynku.
 • W trakcie ćwiczeń nie obyło się również bez zabaw dla najmłodszych. W trakcie ćwiczeń nie obyło się również bez zabaw dla najmłodszych.
  W trakcie ćwiczeń nie obyło się również bez zabaw dla najmłodszych.
Bookmark and Share
Ewa Filipowicz, 04.08.2017, Ilość wejść: 975, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry