Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

22.08.2017

Wizyta Wojewody w Placówce Straży Granicznej Warszawa – Okęcie

  • W spotkaniu w placówce Straży Granicznej na Okęciu uczestniczyli Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Wicewojewoda Artur Standowicz oraz Dyrektor Wydziału Infrastruktury Sylwester Janyszko. W spotkaniu w placówce Straży Granicznej na Okęciu uczestniczyli Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Wicewojewoda Artur Standowicz oraz Dyrektor Wydziału Infrastruktury Sylwester Janyszko.
    W spotkaniu w placówce Straży Granicznej na Okęciu uczestniczyli Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Wicewojewoda Artur Standowicz oraz Dyrektor Wydziału Infrastruktury Sylwester Janyszko.
  • Gościom została przedstawiona prezentacja podsumowująca prace związane z modernizacją stref kontroli terminala A w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Gościom została przedstawiona prezentacja podsumowująca prace związane z modernizacją stref kontroli terminala A w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
    Gościom została przedstawiona prezentacja podsumowująca prace związane z modernizacją stref kontroli terminala A w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
  • Na koniec wizyty przedstawiciele Straży Granicznej zaprezentowali zmiany, które zostały zrealizowane w ramach prac inwestycyjnych. Na koniec wizyty przedstawiciele Straży Granicznej zaprezentowali zmiany, które zostały zrealizowane w ramach prac inwestycyjnych.
    Na koniec wizyty przedstawiciele Straży Granicznej zaprezentowali zmiany, które zostały zrealizowane w ramach prac inwestycyjnych.

Zwiedzanie nowych pomieszczeń Straży Granicznej oraz omówienie planowanych inwestycji to główne cele wizyty. W spotkaniu udział wzięli: Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Wicewojewoda Artur Standowicz oraz Dyrektor Wydziału Infrastruktury MUW Sylwester Janyszko.

Spotkanie było okazją do podsumowania prac związanych z modernizacją stref kontroli terminala A w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w kontekście zwiększenia przepustowości. Dyrektor Biura Inwestycji Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” Krzysztof Michalski zapoznał gości z aktualnym stanem realizacji robót i planowanymi inwestycjami.

Jednym, z takich projektów jest m.in. pozyskanie i instalacja sprzętu do kontroli radiometrycznej dla Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie. Inwestycja częściowo (350 tys. zł) będzie sfinansowana ze środków budżetu Wojewody Mazowieckiego.

Kluczowe dla komfortu i bezpieczeństwa podróżujących z Lotniska Chopina jest ponadto usprawnienie infrastruktury niezbędnej do dokonywania kontroli granicznej. W obszarze tej inwestycji planowany jest zakup specjalistycznego sprzętu, m.in. biometrycznych czytników dokumentów z funkcją wykrywania fałszerstw, czytników linii papilarnych oraz urządzeń wielofunkcyjnych. Koszt projektu zgłoszonego w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego 2014–2020 to ponad 811,5 tys. zł.

 

Podobne tematy

Podziel / Share
Igor Piwowarski, 22.08.2017, Ilość wejść: 1115, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry