Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

22.08.2017

Wizyta Wojewody w Placówce Straży Granicznej Warszawa – Okęcie

  • W spotkaniu w placówce Straży Granicznej na Okęciu uczestniczyli Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Wicewojewoda Artur Standowicz oraz Dyrektor Wydziału Infrastruktury Sylwester Janyszko. W spotkaniu w placówce Straży Granicznej na Okęciu uczestniczyli Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Wicewojewoda Artur Standowicz oraz Dyrektor Wydziału Infrastruktury Sylwester Janyszko.
    W spotkaniu w placówce Straży Granicznej na Okęciu uczestniczyli Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Wicewojewoda Artur Standowicz oraz Dyrektor Wydziału Infrastruktury Sylwester Janyszko.
  • Gościom została przedstawiona prezentacja podsumowująca prace związane z modernizacją stref kontroli terminala A w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Gościom została przedstawiona prezentacja podsumowująca prace związane z modernizacją stref kontroli terminala A w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
    Gościom została przedstawiona prezentacja podsumowująca prace związane z modernizacją stref kontroli terminala A w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
  • Na koniec wizyty przedstawiciele Straży Granicznej zaprezentowali zmiany, które zostały zrealizowane w ramach prac inwestycyjnych. Na koniec wizyty przedstawiciele Straży Granicznej zaprezentowali zmiany, które zostały zrealizowane w ramach prac inwestycyjnych.
    Na koniec wizyty przedstawiciele Straży Granicznej zaprezentowali zmiany, które zostały zrealizowane w ramach prac inwestycyjnych.

Zwiedzanie nowych pomieszczeń Straży Granicznej oraz omówienie planowanych inwestycji to główne cele wizyty. W spotkaniu udział wzięli: Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Wicewojewoda Artur Standowicz oraz Dyrektor Wydziału Infrastruktury MUW Sylwester Janyszko.

Spotkanie było okazją do podsumowania prac związanych z modernizacją stref kontroli terminala A w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w kontekście zwiększenia przepustowości. Dyrektor Biura Inwestycji Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” Krzysztof Michalski zapoznał gości z aktualnym stanem realizacji robót i planowanymi inwestycjami.

Jednym, z takich projektów jest m.in. pozyskanie i instalacja sprzętu do kontroli radiometrycznej dla Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie. Inwestycja częściowo (350 tys. zł) będzie sfinansowana ze środków budżetu Wojewody Mazowieckiego.

Kluczowe dla komfortu i bezpieczeństwa podróżujących z Lotniska Chopina jest ponadto usprawnienie infrastruktury niezbędnej do dokonywania kontroli granicznej. W obszarze tej inwestycji planowany jest zakup specjalistycznego sprzętu, m.in. biometrycznych czytników dokumentów z funkcją wykrywania fałszerstw, czytników linii papilarnych oraz urządzeń wielofunkcyjnych. Koszt projektu zgłoszonego w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego 2014–2020 to ponad 811,5 tys. zł.

 

Podobne tematy

Podziel / Share
Igor Piwowarski, 22.08.2017, Ilość wejść: 906, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry