Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

28.08.2017

Air Show w Radomiu – XV edycja pokazów lotniczych

Podniebne akrobacje w wykonaniu najlepszych pilotów, wystawa statyczna samolotów i śmigłowców oraz prezentacja sprzętu będącego na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP – to atrakcje Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26–27 sierpnia na lotnisku wojskowym w Radomiu.W pokazach wystąpiły zespoły akrobacyjne i grupy lotnictwa cywilnego. Samoloty podziwiane podczas lotu widzowie mogli obejrzeć także z bliska na wystawie lotniczej. Prezentowane były nie tylko maszyny wojskowe, ale także cywilne statki powietrzne oraz samoloty historyczne.

Wśród samolotów polskich sił zbrojnych pojawiły się m.in.: MiG-29, Su-22, F-16, C-295, C-130, M-28, TS-11, PZL-130, SW-4, Mi-2, Mi-24, W-3, Mi-8. Nie zabrakło samolotów z zagranicy: Włoch, Austrii, Ukrainy, Rumunii, Holandii, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Każdego dnia widzowie mogli podziwiać ponad 160 samolotów i śmigłowców.

Poza statkami powietrznymi można było obejrzeć z bliska sprzęt wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, w tym m.in.: transportery Rosomak, czołgi Leopard i PT-91, sprzęt samochodowy, wozy rozpoznawcze, stacje radiolokacyjne i wyrzutnie rakiet, roboty saperskie, zestawy nurkowe, bezzałogowe pojazdy podwodne, systemy rozpoznawcze, sprzęt spadochronowo-desantowy, sprzęt obserwacyjny oraz uzbrojenie i wyposażenie taktyczne jednostek specjalnych.

W pokazach lotniczych Air Show w Radomiu uczestniczyli Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera i Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

W tym roku Air Show odbyło się pod hasłem "85 lat Challenge 1932", które było nawiązaniem do rocznicy zwycięstwa Polaków kapitana Stanisława Żwirki i inżyniera Franciszka Wigury w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych.

Podziel / Share
Joanna Bereda, 28.08.2017, Ilość wejść: 850, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry