Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

28.08.2017

Air Show w Radomiu – XV edycja pokazów lotniczych

Podniebne akrobacje w wykonaniu najlepszych pilotów, wystawa statyczna samolotów i śmigłowców oraz prezentacja sprzętu będącego na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP – to atrakcje Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26–27 sierpnia na lotnisku wojskowym w Radomiu.W pokazach wystąpiły zespoły akrobacyjne i grupy lotnictwa cywilnego. Samoloty podziwiane podczas lotu widzowie mogli obejrzeć także z bliska na wystawie lotniczej. Prezentowane były nie tylko maszyny wojskowe, ale także cywilne statki powietrzne oraz samoloty historyczne.

Wśród samolotów polskich sił zbrojnych pojawiły się m.in.: MiG-29, Su-22, F-16, C-295, C-130, M-28, TS-11, PZL-130, SW-4, Mi-2, Mi-24, W-3, Mi-8. Nie zabrakło samolotów z zagranicy: Włoch, Austrii, Ukrainy, Rumunii, Holandii, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Każdego dnia widzowie mogli podziwiać ponad 160 samolotów i śmigłowców.

Poza statkami powietrznymi można było obejrzeć z bliska sprzęt wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, w tym m.in.: transportery Rosomak, czołgi Leopard i PT-91, sprzęt samochodowy, wozy rozpoznawcze, stacje radiolokacyjne i wyrzutnie rakiet, roboty saperskie, zestawy nurkowe, bezzałogowe pojazdy podwodne, systemy rozpoznawcze, sprzęt spadochronowo-desantowy, sprzęt obserwacyjny oraz uzbrojenie i wyposażenie taktyczne jednostek specjalnych.

W pokazach lotniczych Air Show w Radomiu uczestniczyli Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera i Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

W tym roku Air Show odbyło się pod hasłem "85 lat Challenge 1932", które było nawiązaniem do rocznicy zwycięstwa Polaków kapitana Stanisława Żwirki i inżyniera Franciszka Wigury w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych.

Podziel / Share
Joanna Bereda, 28.08.2017, Ilość wejść: 661, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry