Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

31.08.2017

Cudzoziemcy: zezwolenie na pracę w jeden dzień także w Ostrołęce

Od 4 września 2017 r. zezwolenie na pracę cudzoziemca można uzyskać podczas jednej wizyty również w delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce. Zezwolenie na pracę w jeden dzień jest już wydawane od października ubiegłego roku w Wydziale Spraw Cudzoziemców w Warszawie, od 3 kwietnia w delegaturze w Siedlcach, od 8 maja w Ciechanowie i od 3 lipca w Radomiu.

W Ostrołęce od 4 września br. przyjmowane są wnioski o wydanie zezwolenia na pracę typu A. Jest to najpopularniejszy i najczęściej wydawany typ zezwolenia, który przewiduje możliwość zatrudnienia cudzoziemca na terytorium Polski na podstawie umowy z pracodawcą, który ma siedzibę lub miejsce zamieszkania w Polsce.

Osobiste złożenie wniosku w delegaturze możliwe jest wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty. Należy wysłać e-mail na adres wniosek@mazowieckie.pl (podając swój numer telefonu). Szczegółowe informacje dotyczące zasad umawiania na złożenie wniosku oraz wymaganych dokumentów dostępne są pod numerem telefonu całodobowej automatycznej infolinii Wydziału Spraw Cudzoziemców 22 695 67 70 lub na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Aby uzyskać zezwolenie w jeden dzień należy złożyć wypełniony wniosek i komplet wymaganych dokumentów, w tym m.in.:

  • kopię paszportu cudzoziemca (wszystkie zapisane strony),
  • dowód osobisty pracodawcy,  jeżeli pracodawcą jest osoba fizyczna  (w przypadku spółek KRS jest dostępny online),
  • potwierdzenie dokonania opłaty,
  • opinię starosty o braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych pracodawcy na lokalnym rynku pracy.

Urząd systematycznie wprowadza usprawnienia organizacyjne w obsłudze klienta. Cudzoziemcy mogą skorzystać z całodobowej automatycznej infolinii. Mogą też sprawdzić status swojej sprawy w internecie oraz skontaktować się z konsultantami telefonicznie bądź mailowo (szczegóły na stronie internetowej pod linkiem). Od 25 stycznia br. udostępniona została nowa wersja narzędzia do śledzenia statusu sprawy (postępowania o wydanie zezwoleń na pobyt czasowy, stały, rezydenta długoterminowego UE).

W ubiegłym roku Wojewoda Mazowiecki wydał 48 126 zezwoleń na pracę dla cudzoziemców. W delegaturze urzędu w Ostrołęce wydanych zostało 787 zezwoleń w tym w: powiecie makowskim – 82, mieście Ostrołęce – 71, powiecie ostrołęckim – 224, powiecie ostrowskim – 304, powiecie przasnyskim – 106.

Na obszarze podlegającym delegaturze w Ostrołęce najczęściej zatrudniano cudzoziemców na stanowiskach: kierowca ciągnika siodłowego, pracownicy budowlani (tynkarz, murarz, glazurnik itp.), pomoce domowe, opiekunowie osób starszych.

Podziel / Share
Igor Piwowarski, 31.08.2017, Ilość wejść: 1167, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry