Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

08.09.2017

Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego

  • Konwent powiatów województwa mazowieckiego rozpoczął się od zawodów strzeleckich o Puchar Wojewody Mazowieckiego. Konwent powiatów województwa mazowieckiego rozpoczął się od zawodów strzeleckich o Puchar Wojewody Mazowieckiego.
    Konwent powiatów województwa mazowieckiego rozpoczął się od zawodów strzeleckich o Puchar Wojewody Mazowieckiego.
  • "Współdziałanie i koordynacja działań pomiędzy Wojewodą a jednostkami samorządu terytorialnego w sytuacjach kryzysowych" - to temat wystąpienia Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery w trakcie konwentu. "Współdziałanie i koordynacja działań pomiędzy Wojewodą a jednostkami samorządu terytorialnego w sytuacjach kryzysowych" - to temat wystąpienia Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery w trakcie konwentu.
    "Współdziałanie i koordynacja działań pomiędzy Wojewodą a jednostkami samorządu terytorialnego w sytuacjach kryzysowych" - to temat wystąpienia Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery w trakcie konwentu.

Współdziałanie i koordynacja działań pomiędzy Wojewodą a jednostkami samorządu terytorialnego w sytuacjach kryzysowych – to temat wystąpienia Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery w trakcie Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego.

Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego, który odbył się w czwartek w Wydmusach (pow. ostrołęcki) rozpoczął się wizytą na strzelnicy w Kadzidle. Zorganizowano tam zawody strzeleckie o puchar Wojewody Mazowieckiego.

Następnie delegacje wzięły udział w konferencji połączonej z panelem dyskusyjnym. Jako gospodarz rozpoczął go starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, który przedstawiając swój region starostom z całego województwa wymienił ważną rolę produkcji mleka. W powiecie ostrołęckim produkcja mleka stanowi 18-20 proc. produkcji mazowieckiej oraz do 5 proc. produkcji krajowej.

W konwencie, oprócz radnych powiatu ostrołęckiego i starostów z całego województwa uczestniczyli m.in. wiceprezydent Ostrołęki Grzegorz Płocha, Marcin Grabowski, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce, Karol Krawczyk, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Alicja Walecka, zastępca dyrektora Biura Wojewody.

W skład konwentu wchodzą starostowie z powiatów województwa mazowieckiego i prezydenci miast na prawach powiatu, którzy reprezentują Związek Powiatów Polskich. Cele konwentu są realizowane przez współpracę z administracją rządową i samorządową oraz współdziałanie z innymi instytucjami z terenu Mazowsza.

Podziel / Share
Igor Piwowarski, 08.09.2017, Ilość wejść: 655, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry