Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

08.09.2017

Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego

  • Konwent powiatów województwa mazowieckiego rozpoczął się od zawodów strzeleckich o Puchar Wojewody Mazowieckiego. Konwent powiatów województwa mazowieckiego rozpoczął się od zawodów strzeleckich o Puchar Wojewody Mazowieckiego.
    Konwent powiatów województwa mazowieckiego rozpoczął się od zawodów strzeleckich o Puchar Wojewody Mazowieckiego.
  • "Współdziałanie i koordynacja działań pomiędzy Wojewodą a jednostkami samorządu terytorialnego w sytuacjach kryzysowych" - to temat wystąpienia Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery w trakcie konwentu. "Współdziałanie i koordynacja działań pomiędzy Wojewodą a jednostkami samorządu terytorialnego w sytuacjach kryzysowych" - to temat wystąpienia Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery w trakcie konwentu.
    "Współdziałanie i koordynacja działań pomiędzy Wojewodą a jednostkami samorządu terytorialnego w sytuacjach kryzysowych" - to temat wystąpienia Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery w trakcie konwentu.

Współdziałanie i koordynacja działań pomiędzy Wojewodą a jednostkami samorządu terytorialnego w sytuacjach kryzysowych – to temat wystąpienia Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery w trakcie Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego.

Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego, który odbył się w czwartek w Wydmusach (pow. ostrołęcki) rozpoczął się wizytą na strzelnicy w Kadzidle. Zorganizowano tam zawody strzeleckie o puchar Wojewody Mazowieckiego.

Następnie delegacje wzięły udział w konferencji połączonej z panelem dyskusyjnym. Jako gospodarz rozpoczął go starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, który przedstawiając swój region starostom z całego województwa wymienił ważną rolę produkcji mleka. W powiecie ostrołęckim produkcja mleka stanowi 18-20 proc. produkcji mazowieckiej oraz do 5 proc. produkcji krajowej.

W konwencie, oprócz radnych powiatu ostrołęckiego i starostów z całego województwa uczestniczyli m.in. wiceprezydent Ostrołęki Grzegorz Płocha, Marcin Grabowski, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce, Karol Krawczyk, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Alicja Walecka, zastępca dyrektora Biura Wojewody.

W skład konwentu wchodzą starostowie z powiatów województwa mazowieckiego i prezydenci miast na prawach powiatu, którzy reprezentują Związek Powiatów Polskich. Cele konwentu są realizowane przez współpracę z administracją rządową i samorządową oraz współdziałanie z innymi instytucjami z terenu Mazowsza.

Podziel / Share
Igor Piwowarski, 08.09.2017, Ilość wejść: 825, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry