Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

19.09.2017

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – debaty dla mieszkańców Mazowsza

 • Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wręczył Medale za Długoletnią Służbę. Fot. KWP zs. w Radomiu.
  Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wręczył Medale za Długoletnią Służbę. Fot. KWP zs. w Radomiu.
 • Następnie w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu odbyła się debata o bezpieczeństwie z udziałem przedstawicieli samorządu i licealistów z Szydłowca, uczących się w klasach o profilu policyjnym. Następnie w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu odbyła się debata o bezpieczeństwie z udziałem przedstawicieli samorządu i licealistów z Szydłowca, uczących się w klasach o profilu policyjnym.
  Następnie w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu odbyła się debata o bezpieczeństwie z udziałem przedstawicieli samorządu i licealistów z Szydłowca, uczących się w klasach o profilu policyjnym.
 • W trakcie debaty Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera podkreślił, że w interesie każdego z obywateli jest zachowanie dbałości o bezpieczeństwo. W trakcie debaty Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera podkreślił, że w interesie każdego z obywateli jest zachowanie dbałości o bezpieczeństwo.
  W trakcie debaty Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera podkreślił, że w interesie każdego z obywateli jest zachowanie dbałości o bezpieczeństwo.

Pierwsza debata zorganizowana w ramach cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” odbyła się w Radomiu. W spotkaniu z mieszkańcami, przedstawicielami samorządów, policji, inspekcji i straży uczestniczył Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Podczas debaty rozmawiano m.in. o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, która umożliwia każdemu mieszkańcowi sprawdzanie i anonimowe przekazywanie najważniejszych informacji dotyczących zagrożeń w najbliższej okolicy, a także o bezpieczeństwie drogowym i profilaktyce dotyczącej dopalaczy. Mieszkańcy mogli dowiedzieć się jak działa aplikacja „Moja Komenda”, która pomaga znaleźć najbliższą jednostkę policji, a następnie sprawdzić, jak najszybciej do niej trafić.

Debata poświęcona była także promowaniu nowych inicjatyw w obszarze bezpieczeństwa na terenie Mazowsza oraz podsumowaniu najważniejszych działań profilaktycznych. Spotkanie, które zorganizowała Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu, odbyło się w Wyższej Szkole Handlowej przy ul. Romualda Traugutta 61. W debacie udział wzięli m.in. I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marek Świszcz, prorektor Wyższej Szkoły Handlowej dr Andrzej Gołębiowski, dyrektor Biura Prewencji KGP insp. Dariusz Minkiewicz oraz dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Karol Krawczyk.

Medale za długoletnią służbę dla policjantów

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław wręczył odznaczenia państwowe mazowieckim policjantom, którzy wzorowo pełnią służbę na rzecz społeczeństwa. Złotym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczono 5 osób, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę 14 osób, natomiast Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę 10 osób. Wśród wyróżnionych byli funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, jak i z jednostek miejskich i powiatowych garnizonu mazowieckiego.

Podziel / Share
Igor Piwowarski, 19.09.2017, Ilość wejść: 777, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry