Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

02.10.2017

Cudzoziemcy: zezwolenie na pracę w jeden dzień w delegaturze w Płocku

Od 2 października 2017 r. zezwolenie na pracę cudzoziemca można uzyskać podczas jednej wizyty również w delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku. Zezwolenie na pracę w jeden dzień jest już wydawane od października ubiegłego roku w Wydziale Spraw Cudzoziemców w Warszawie, od 3 kwietnia w delegaturze w Siedlcach, od 8 maja w Ciechanowie, od 3 lipca w Radomiu i od 4 września w Ostrołęce.

W Płocku od 2 października br. przyjmowane są wnioski o wydanie zezwolenia na pracę typu A. Jest to najpopularniejszy i najczęściej wydawany typ zezwolenia, który przewiduje możliwość zatrudnienia cudzoziemca na terytorium Polski na podstawie umowy z pracodawcą, który ma siedzibę lub miejsce zamieszkania w Polsce.

Osobiste złożenie wniosku w delegaturze możliwe jest wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty. Należy wysłać e-mail na adres wniosek@mazowieckie.pl (podając swój numer telefonu). Szczegółowe informacje dotyczące zasad umawiania na złożenie wniosku oraz wymaganych dokumentów dostępne są pod numerem telefonu całodobowej automatycznej infolinii Wydziału Spraw Cudzoziemców 22 695 67 70 lub na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Aby uzyskać zezwolenie w jeden dzień należy złożyć wypełniony wniosek i komplet wymaganych dokumentów, w tym m.in.:

  • kopię paszportu cudzoziemca (wszystkie zapisane strony),
  • dowód osobisty pracodawcy,  jeżeli pracodawcą jest osoba fizyczna  (w przypadku spółek KRS jest dostępny online),
  • potwierdzenie dokonania opłaty,
  • opinię starosty o braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych pracodawcy na lokalnym rynku pracy.

Urząd wprowadza usprawnienia organizacyjne w obsłudze klienta, m.in. sukcesywnie zwiększając liczbę stanowisk obsługujących pracodawców zainteresowanych zatrudnianiem cudzoziemców. Cudzoziemcy i pracodawcy mogą skorzystać również z całodobowej automatycznej infolinii (szczegóły na stronie internetowej pod linkiem).

W ubiegłym roku Wojewoda Mazowiecki wydał 48 126 zezwoleń na pracę dla cudzoziemców. Na obszarze podlegającym delegaturze urzędu w Płocku wydanych zostało 497 zezwoleń w tym w: powiecie płockim – 169, mieście Płocku – 266, powiecie sierpeckim – 39, powiecie gostynińskim – 23.

Podziel / Share
Joanna Bereda, 02.10.2017, Ilość wejść: 1111, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry