Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

02.10.2017

Skuteczne standardy nadzoru – warsztaty dla urzędów bezpieczeństwa żywności

Poprawa sprawności zarządzania w inspekcji weterynaryjnej oraz inspekcji ochrony roślin i nasiennictwa to cel projektu „Skuteczne standardy nadzoru”, realizowanego przez Szefa Służby Cywilnej. Warsztaty dla pracowników inspekcji odbyły się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

Projekt realizowany będzie pilotażowo w 35 urzędach bezpieczeństwa żywności w latach 2017–2019. Podczas warsztatów zaprezentowano cele i kluczowe założenia przedsięwzięcia, w ramach którego zaplanowano m.in.:

  • wdrożenie nowoczesnych narzędzi zarządzania;
  • wypracowanie modeli procesów w urzędach bezpieczeństwa żywności, które realizują zadania nadzorcze i kontrolne;
  • przeprowadzenie działań, które pozwolą usprawnić wybrane procesy w większej grupie urzędów;
  • opracowanie założeń elektronicznego systemu wspierającego proces prowadzenia nadzoru i kontroli;
  • szkolenia i warsztaty dla pracowników urzędów.

Pierwsze ze spotkań dla inspektoratów weterynarii oraz ochrony roślin i nasiennictwa odbyło się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Udział w nim wzięli m.in.: Dobrosław Dowiat-Urbański, Szef Służby Cywilnej; Jarosław Pinkas, Sekretarz Stanu w KPRM, pełnomocnik rządu do spraw organizacji struktur administracji publicznej właściwych w zakresie bezpieczeństwa żywności; Jacek Kucharski, Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii; Anna Kraśniewska, przedstawiciel Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Sylwester Dąbrowski, Wicewojewoda Mazowiecki.

Projekt „Skuteczne standardy nadzoru” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Jego celem jest usprawnienie organizacji urzędów administracji bezpieczeństwa żywności, wspieranie realizacji zadań publicznych w obszarze nadzoru nad jakością i bezpieczeństwem żywności i zapewnienie wysokiego poziomu ochrony życia i zdrowia ludzkiego.

Bookmark and Share
Joanna Bereda, 02.10.2017, Ilość wejść: 927, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry