Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

03.10.2017

Południowa Obwodnica Warszawy: zezwolenie na kolejny odcinek

Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej na budowę ok. 3,5 km odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy, przebiegającego przez dzielnicę Wilanów. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

fot. Łukasz Jóźwiak (GDDKiA)

Decyzja dotyczy zadania „B” zakładającego budowę fragmentu drogi ekspresowej S2 na odcinku od węzła Przyczółkowa (z węzłem) do mostu przez Wisłę o długości ok. 3,5 km. Projekt inwestycji zakłada budowę m.in.: sieci kanalizacji deszczowej, urządzeń BRD i ochrony środowiska, w tym ekranów akustycznych. Projekt obejmuje również przebudowę istniejących sieci dróg publicznych.

Południowa Obwodnica Warszawy to droga ekspresowa realizowana w województwie mazowieckim, na terenie m.st. Warszawy w dzielnicach Ursynów, Wilanów i Wawer. POW umożliwi połączenie dróg krajowych w kierunku Terespola, Lublina, Krakowa czy Wrocławia. To także połączenie Trasy Armii Krajowej z węzłem A2 Konotopa do Gdańska i Białegostoku.

Podziel / Share
Natalia Lech, 03.10.2017, Ilość wejść: 7863, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry