Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

04.10.2017

Inauguracja roku w Szkole Głównej Handlowej

Wręczeniem odznaczeń państwowych, uroczystością przyjęcia w poczet studentów i wykładem o bezpieczeństwie żywności, jako wyzwaniu zglobalizowanej gospodarki Szkoła Główna Handlowa zainaugurowała rok akademicki 2017/2018. W wydarzeniu uczestniczył Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

- Szkoła Główna Handlowa jest pionierem w Polsce jeśli chodzi o nauki ekonomiczne, a także ma piękną tradycję wpisaną w polską niepodległość, odbudowę państwa polskiego i kształtowanie polskiego ustroju gospodarczego – powiedział w środę w Warszawie Prezydent RP Andrzej Duda podczas inauguracji roku akademickiego w SGH.

Zwracając się do gości zebranych w Auli Głównej SGH prezydent podkreślił również, że absolwenci tej uczelni odgrywali ważne role w polskiej historii i dziś także pełnią ważne funkcje – Nie tylko w obszarach związanych ściśle z ekonomią, takich jak zasilanie kadr menadżerskich, ale także w polityce, czyli w dziedzinie, gdzie kształtuje się kwestie ustrojowe i przygotowuje nowe prawo – zaznaczył Prezydent Duda.

Inauguracja roku akademickiego była okazją do wręczenia orderów i odznaczeń państwowych oraz Medali Komisji Edukacji Narodowej. Tradycyjnie odbyła się również immatrykulacja, czyli uroczystość przyjęcia w poczet studentów uczelni.

Szkoła Główna Handlowa to najstarsza uczelnia ekonomiczna w Polsce. Istnieje nieprzerwanie od 1906 roku i rocznie wydaje ponad 2,5 tys. dyplomów ukończenia studiów wyższych. Szacuje się, że od początku istnienia uczelnia wykształciła ponad 70 tys. absolwentów.

 • W swoim wystąpieniu Prezydent RP Andrzej Duda zaznaczył, że SGH jako uczelnia ma piękną tradycję wpisaną w polską niepodległość. W swoim wystąpieniu Prezydent RP Andrzej Duda zaznaczył, że SGH jako uczelnia ma piękną tradycję wpisaną w polską niepodległość.
  W swoim wystąpieniu Prezydent RP Andrzej Duda zaznaczył, że SGH jako uczelnia ma piękną tradycję wpisaną w polską niepodległość.
 • Inauguracja była również okazją do wręczenia odznaczeń państwowych. Inauguracja była również okazją do wręczenia odznaczeń państwowych.
  Inauguracja była również okazją do wręczenia odznaczeń państwowych.
 • Prezydent RP Andrzej Duda wręczył również nowym studentom akty przyjęcia w poczet uczelni. Prezydent RP Andrzej Duda wręczył również nowym studentom akty przyjęcia w poczet uczelni.
  Prezydent RP Andrzej Duda wręczył również nowym studentom akty przyjęcia w poczet uczelni.
 • W uroczystości wziął udział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera. W uroczystości wziął udział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.
  W uroczystości wziął udział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.
Bookmark and Share
Igor Piwowarski, 04.10.2017, Ilość wejść: 1156, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry