Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

05.10.2017

Nowy Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji powołał st. bryg. Bogdana Łasicę na stanowisko Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Przyjęcie obowiązków przez nowego komendanta odbyło się podczas uroczystej zbiórki w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

Fot. KW PSP w Warszawie.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości gen. brygadierowi Leszkowi Suskiemu, Komendantowi Głównemu PSP. Następnie naczelnik wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie odczytał akt powołania na stanowisko Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Po odczytaniu aktu, w asyście pocztu sztandarowego Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie st. bryg. Bogdan Łasica zameldował Komendantowi Głównemu PSP przyjęcie obowiązków Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

W spotkaniu wziął udział Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Fot. KW PSP w Warszawie.

St. bryg. mgr inż. Bogdan Łasica służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1984 r. jako słuchacz-podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu szkoły w 1989 r. w zakresie specjalności taktyczno-dowódczej, rozpoczął służbę jako wykładowca w Katedrze Taktyki i Dowodzenia SGSP.

W latach 1994-1996 pełnił służbę w Wydziale Operacyjnym w ówczesnej Komendzie Rejonowej PSP w Warszawie i Komendzie Wojewódzkiej PSP województwa warszawskiego.

Od 1996 do 2007 roku pełnił służbę w warszawskich jednostkach ratowniczo-gaśniczych, jako zastępca dowódcy JRG 4 i dowódca JRG 9, pełniąc jednocześnie nieetatową funkcję oficera operacyjnego miasta.

W lutym 2007 r. powołany został na Zastępcę Komendanta Miejskiego PSP m.st. Warszawy nadzorując do 2010 r. pion operacyjny, a następnie pion logistyki i prewencji.

W tym okresie realizował wiele zadań służbowych związanych m.in. z działaniami przeciwpowodziowymi na obszarze m.st. Warszawy w 2010 r., konferencji i spotkań w ramach polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, zabezpieczenia EURO 2012, a w ostatnim czasie Szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży.

W sierpniu 2016 roku został powołany na Zastępcę Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Pełnił funkcję szefa sztabu mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP podczas zabezpieczenia operacyjnego Forum Państw Trójmorza oraz wizyty Prezydenta USA w Warszawie w dniach 5-7 lipca 2017 r., a także imprez towarzyszących wydarzeniom związanym z organizacją 41. Posiedzenia Biura Komitetu Dziedzictwa Światowego UNESCO oraz 41. Sesji Komitetu Dziedzictwa Światowego na terenie m. st. Warszawy na przełomie czerwca i lipca 2017 roku.

Podziel / Share
Joanna Bereda, 05.10.2017, Ilość wejść: 1498, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry