Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

11.10.2017

Konferencja KIBICE RAZEM - dialog i współpraca

Programowi współpracy z kibicami piłki nożnej w Polsce – KIBICE RAZEM była poświęcona konferencja zorganizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Podczas wydarzenia zaprezentowano najważniejsze działania ośrodków lokalnych dla kibiców z 15 miast w Polsce.

Fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Oficjalnego otwarcia konferencji dokonali Jan Widera, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki i Agnieszka Olesińska, Zastępca Sekretarza Generalnego Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wierzymy, że realną poprawę jakości organizacji meczów piłkarskich uzyskać możemy jedynie poprzez dialog i współpracę ze wszystkimi zaangażowanymi podmiotami, w tym przede wszystkim, kibicami. W tezie tej utwierdza nas od lat Program KIBICE RAZEM, który pokazuje jak wiele jest w Polsce stowarzyszeń kibiców, które zainteresowane są aktywnym i kulturalnym dopingiem swojej drużyny oraz działaniami na rzecz swojego miasta czy regionu. Dzięki Programowi KIBICE RAZEM w wielu miastach w Polsce realizacji doczekały się wartościowe i innowacyjne projekty – wskazał minister Jan Widera.

Program KIBICE RAZEM ma na celu aktywizację stowarzyszeń kibiców piłki nożnej w kierunku działań społecznych i na rzecz środowiska lokalnego, kształtowanie postaw pozytywnego kibicowania i zmianę nastawienia do środowiska fanów sportu oraz budowanie przyjaznej, pozbawionej przemocy i agresji, atmosfery na stadionach.

W trakcie konferencji przedstawiono inicjatywy realizowane przez sympatyków piłki nożnej we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, klubami sportowymi, mieszkańcami miast i organizacjami pozarządowymi. Poruszono również tematykę otwierania obiektów sportowych na nowe grupy społeczne, w tym osoby niepełnosprawne oraz sposobów finansowania projektów na rzecz upowszechnienia aktywności fizycznej przy wykorzystaniu środków krajowych i zagranicznych.

Fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W wydarzeniu, które odbyło się 10 października, udział wzięli przedstawiciele klubów i związków piłkarskich, samorządu terytorialnego, urzędów wojewódzkich i reprezentanci kibiców. Mazowiecki Urząd Wojewódzki reprezentowali pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Podziel / Share
Joanna Bereda, 11.10.2017, Ilość wejść: 704, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry