Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

27.10.2017

Święto Terenowych Organów Administracji Wojskowej

Zgodnie z Zarządzeniem Ministra Obrony Narodowej dzień 27 października jest ustanowiony Świętem Terenowych Organów Administracji Wojskowej.

W Centrum Konferencyjnym Hotelu Skansen w Sierpcu odbyło się spotkanie, zorganizowane przez Wojewódzki Sztab Wojskowy, związane z obchodami Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej.

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wraz z Szefem WSzW w Warszawie ppłk. Kazimierzem Mączką i Wojskowym Komendantem Uzupełnień w Płocku ppłk. Bogusławem Okrasą wręczył: medal srebrny Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny, odznakę honorową Zasłużony Żołnierz RP, odznakę honorową Wojsk Lądowych, odznakę Zasłużony Żołnierz RP III stopnia i odznaki pamiątkowe WSzW.

Jedną z części wydarzenia była prezentacja filmu o TOAW. Występ Ludowego Zespołu Artystycznego Kasztelanka i żołnierski poczęstunek były uzupełnieniem oficjalnego spotkania w Sierpcu.

Od 1918 roku pierwszymi terenowymi organami władzy administracyjno-wojskowej w odrodzonej Polsce były Okręgowe Komendy Uzupełnień i Powiatowe Komendy Uzupełnień.

Podziel / Share
Igor Piwowarski, 27.10.2017, Ilość wejść: 659, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry