Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

31.10.2017

Środki unijne na transport elektryczny

Realizacja zakupu kolejnych autobusów elektrycznych w kilku miastach w Polsce z dofinansowaniem unijnym wyniesie 683 miliony złotych, z tego 351 milionów to pieniądze z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

W podpisaniu „Umów o Dofinansowanie Projektów Transportowych” uczestniczyli: Wiceminister Rozwoju Jerzy Materna, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Jerzy Kwieciński i Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Środki z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ) przeznaczono na realizację trzech projektów transportowych, dotyczących komunikacji miejskiej: w Warszawie, Świnoujściu i Zielonej Górze. Wszystkie trzy inwestycje obejmują zakup nowych, elektrycznych autobusów.

Podpisana umowa warszawska dotyczy stu trzydziestu niskopodłogowych autobusów niskoemisyjnych, z infrastrukturą do ich ładowania. Wicewojewoda Mazowiecki wskazał, że efektem wdrożenia projektu będzie poprawa transportu zbiorowego i co za tym idzie zmniejszenie jego oddziaływania na środowisko. Wartość inwestycji to 417,5 miliona złotych, w tym 180 milionów stanowią środki unijne.

Pozostałe umowy to: Świnoujście – zakup sześciu ekologicznych autobusów, Zielona Góra – zintegrowany system niskoemisyjnego transportu publicznego z zakupem sześćdziesięciu czterech autobusów.

W wydarzeniu wziął udział Poseł na Sejm RP Stefan Strzałkowski, Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch, Przemysław Gorgol, p.o. Dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Podziel / Share
Monika Bujak, 31.10.2017, Ilość wejść: 550, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry