Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

10.11.2017

Debata o bezpieczeństwie w Garwolinie

Debatę o bezpieczeństwie zorganizowało miasto Garwolin – jako kolejna miejscowość w województwie mazowieckim, której władze wspólnie z mieszkańcami rozmawiają o lokalnym bezpieczeństwie.

W debacie uczestniczył Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Marek Renik.

Gospodarzami spotkania byli: mł. insp. Iwona Czarnocka, Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie, oraz z ramienia Urzędu Starosty w Garwolinie – Tadeusz Czamara, Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności, Spraw Społecznych i Obywatelskich. Obecni byli także: Poseł RP Grzegorz Woźniak, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Krzysztof Żochowski, Prezes Sądu Rejonowego w Garwolinie Waldemar Szostek oraz Prokurator Rejonowy w Garwolinie Leszek Wójcik. Na spotkanie przybyli przedstawiciele władz samorządowych, radni miast i gmin, sołtysi, przedstawiciele innych służb mundurowych, dyrektorzy placówek oświatowo-wychowawczych, przedstawiciele seniorów, mieszkańcy powiatu oraz uczniowie szkół średnich.

Głównym zagadnieniem debaty społecznej było bezpieczeństwo na terenie Garwolina i powiatu garwolińskiego. Omówiono stan bezpieczeństwa w całym powiecie i działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i odnotowane na niej zgłoszenia. Przybliżono aplikacje: Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zaprezentowano działania profilaktyczne podejmowane przez garwolińską Policję i projekt działań profilaktycznych nagrodzony przez MSWiA w rządowym „Programie ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018–2020”.

Częścią debaty była dyskusja zapoczątkowana przez Posła RP Grzegorza Woźniaka, który mówił o stanie bezpieczeństwie w powiecie garwolińskim. Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie st. kpt. Tomasz Biernacki podczas wystąpienia zachęcił zebranych do właściwej konserwacji urządzeń grzewczych.

 

Źródło: http://www.mazowiecka.policja.gov.pl

Tematami poruszanymi m.in. przez uczestników debaty było bezpieczeństwo na drogach powiatu garwolińskiego czy brak chodników wzdłuż drogi nr 76 w gminie Borowie. Do wszystkich uwag zgłaszanych w tym zakresie ustosunkowywał się Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilkowyi Ewa Mucha złożyła podziękowania za bardzo dobrą współpracę garwolińskiej Policji z prowadzoną przez nią placówką oświatową.

Spotkanie miało miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie.

Podobne tematy

Podziel / Share
Monika Bujak, 10.11.2017, Ilość wejść: 449, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry