Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

16.01.2018

Narada roczna stołecznej policji

 • Foto: Marek Szałajski KSP
  Foto: Marek Szałajski KSP
 • Foto: Marek Szałajski KSP
  Foto: Marek Szałajski KSP
 • Foto: Marek Szałajski KSP
  Foto: Marek Szałajski KSP
 • Foto: Marek Szałajski KSP
  Foto: Marek Szałajski KSP

15 stycznia w auli im. inspektora Policji Państwowej Karola Stanisława Fuchsa odbyła się narada roczna, podczas której stołeczni policjanci podsumowali efekty pracy w minionym roku. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej z zastępcami, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, przedstawiciele prokuratur i sądów oraz kadra kierownicza garnizonu stołecznego.

Komendant Stołeczny Policji podsumował wyniki pracy policjantów w roku 2017 oraz omówił cele i zadania stojące przez funkcjonariuszami w nowym roku w oparciu o priorytety Komendanta Głównego Policji na lata 2016-2018. Podziękował obecnej na odprawie kadrze, a za jej pośrednictwem 10 tys. policjantów i pracowników Policji za całoroczną pracę, szczególnie podczas zabezpieczenia wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa i Szczytu Trójmorza.

Omawiając plany na ten rok komendant podkreślił wagę działań związanych z naborem do służby w KSP, m.in. poprzez wykorzystanie mediów społecznościowych i przygotowanie spotów, w których także aktorzy  zachęcają do wstąpienia do służby w Policji.

Na zakończenie odprawy głos zabrał Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera. Podziękował stołecznym funkcjonariuszom za dobrą i  skuteczną pracę, jednocześnie jako przedstawiciel rządu w terenie zadeklarował wsparcie i pomoc w działaniach na rzecz bezpieczeństwa. Podkreślił, że dziś Polacy czują się bezpiecznie, bo m.in. Policja oraz inne służby i instytucje, sądy, prokuratury i samorządy współpracują, by ten jak najwyższy poziom utrzymać.

Odprawę, omawiając wyniki pracy polskiej Policji  podsumował w imieniu Komendanta Głównego Policji – zastępca nadinsp. Jan Lach, który podziękował za profesjonalną i dobrze zorganizowaną pracę stołecznych policjantów. Komendant podkreślił, że był to bardzo dobry rok dla KSP i zwrócił uwagę, że szczególne podziękowania należą się funkcjonariuszom zwłaszcza za zabezpieczenie wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa i Szczytu Trójmorza, które były wysoko oceniane także przez ekspertów ds. bezpieczeństwa.

Podziel / Share
Natalia Lech, 16.01.2018, Ilość wejść: 376, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry