Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

15.02.2018

Resortowe promesy Maluch +

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska wręczyła dzisiaj promesy dofinansowania w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch +”. W uroczystości tej, na zaproszenie Pani Minister, wziął udział Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

W spotkaniu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wręczono promesy przedstawicielom samorządów 5 województw: mazowieckiego, podlaskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i łódzkiego.

Minister Rafalska w swoim wystąpieniu podkreśliła, że - do tej pory ludzie nie mieli dużego wyboru dotyczącego opieki nad maluchami. Dzięki tegorocznej edycji programu Maluch + powstanie ponad 24 tys. nowych miejsc dla najmłodszych.

W ramach programu „Maluch+” przeznaczono 450 mln złotych rocznie na miejsca opieki dla najmłodszych. Dzięki tym środkom może powstać blisko 25 tysięcy miejsc opieki dla najmłodszych dzieci, a blisko 56 tysięcy już istniejących miejsc dostanie dofinansowanie.

- Cieszę się, że na Mazowszu sprawnie realizujemy reformy rządowe, w tym program Maluch+. Jestem dumny z tego, że wspólnie podejmowane działania służą polskim rodzinom.  – powiedział w trakcie uroczystości Wicewojewoda Mazowiecki, Sylwester Dąbrowski.

Program "Maluch+" Edycja 2018

 

Maluch +

Dzięki programowi poprawie uległy standardy funkcjonowania instytucji opieki nad małymi dziećmi. Stworzenie warunków dla rozwoju instytucji opiekuńczo-edukacyjnych dla dzieci do lat 3. W województwie mazowieckim w ramach programu „Maluch+” zawarto umowy z 204 podmiotami w 2016 roku oraz z 228 podmiotami w 2017 roku na łączną kwotę ponad 38,2 mln zł. Natomiast liczba miejsc/ dzieci, które mogły skorzystać z opieki w żłobkach, klubach dziecięcych lub pomocy dziennych opiekunów wyniosła 14 464.

 

 

 

Pliki do pobrania

Podziel / Share
Marcin Lasota, 15.02.2018, Ilość wejść: 501, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry