Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

21.02.2018

Wizyta Wojewody w regionie siedleckim

Celami dzisiejszych podróży były miejscowości położone w regionie siedleckim: Bielany i Sterdyń. Wojewoda spotkał się z mieszkańcami oraz mógł zapoznać się z lokalnymi inwestycjami.

Wojewoda rozpoczął dzisiejszą wizytację w Gminie Bielany od spotkania z tamtejszymi samorządowcami oraz przedsiębiorcami. Na spotkaniu w Urzędzie Gminy Bielany poruszono wiele istotnych dla mieszkańców tematów. Senator RP Waldemar Kraska, Wójt Gminy Bielany Zbigniew Woźniak, Kierownik delegatury MUW w Siedlcach Marek Renik oraz radni i sołtysi rozmawiali z Wojewodą na bieżące tematy dotyczące lokalnych inwestycji i spraw społecznych. Temat gminnych inwestycji spotkał się z dużym zainteresowaniem obecnych na spotkaniu przedsiębiorców.

Bielańscy samorządowcy wyrazili zadowolenie z dzisiejszego spotkania. Wójt Gminy Bielany Zbigniew Woźniak podziękował Wojewodzie za odwiedziny w Gminie Bielany oraz dobrą współpracę z przedstawicielami miejscowego samorządu. Wojewoda podziękował samorządowcom za wdrażanie programów rządowych. – Cieszę się, że rządowe programy są sprawnie wdrażane przez bielański samorząd.- podkreślił Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

W programie wizyty uwzględniono też odwiedziny w Zespole Oświatowym im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach. Spotkanie w placówce przygotowała kadra pedagogiczna szkoły wspólnie z Wójtem Gminy.  Goście zostali oprowadzeni po placówce przez Renatę Kalicką, Dyrektor szkoły. Poza zwiedzeniem klas, sali gimnastycznej i pracowni terapeutycznych delegacja z MUW wzięła udział w prowadzonej w szkole lekcji.

Na zakończenie pobytu w Wojewoda przekazał książki do biblioteki szkolnej.

Wizyta w Sterdyni

Kolejnym etapem podróży była miejscowość Lebiedzie, w której odbyła się uroczystość otwarcia stacji uzdatniania wody.

- Otwarcie stacji jest finalizacją bardzo istotnej dla lokalnej społeczności inwestycji.  powiedział Wojewoda.

Uroczystego przecięcia wstęgi na nowym obiekcie dokonali wspólnie m.in.: Senator RP Waldemar Kraska, Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki, Wójt Gminy Sterdyń Grażyna Sikorska oraz Kierownik delegatury MUW w Siedlcach Marek Renik.

Po uroczystości, wszyscy oficjalni goście przejechali do Sterdyni. Otwarcie znajdującego się tam Klubu Seniora było ostatnim punktem dzisiejszej podróży. Powstanie klub było możliwe dzięki środkom pochodzących z rządowego programu Senior +. Symboliczne przecięcie wstęgi oraz występy artystyczne sterdyńskich seniorów wieńczyły uroczystość.

W swoim wystąpieniu Wojewoda zwrócił uwagę na możliwości jakie daje placówka  - Dzięki inwestycji poprawi się komfort działania placówki, z pewnością to atrakcyjne miejsce przyciągnie nowych seniorów, uczestników działań. - powiedział Wojewoda Mazowiecki

Podziel / Share
Marcin Lasota, 21.02.2018, Ilość wejść: 926, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry