Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

27.02.2018

Wizyta Ambasadora Republiki Kazachstanu

Z kurtuazyjną wizytą u Zdzisława Sipiery, Wojewody Mazowieckiego gościł  Jego Ekscelencja Margulan Baimukhan, Ambasador Republiki Kazachstanu. Było to pierwsze konwencjonalne spotkanie Jego Ekscelencji Ambasadora z Wojewodą Mazowieckim.

Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze. Dzięki temu, że Jego Ekscelencja Pan Ambasador studiował w Polsce i swobodnie posługuje się naszym językiem rozmowy prowadzone były po polsku.

W spotkaniu wzięła udział Alicja Walecka, Wicedyrektor Biura Wojewody MUW.

Republika Kazachstanu jest państwem demokratycznym, unitarnym/jednolitym z prezydentem na czele. Głową Państwa od 1991 r. jest Nursułtan Nazarbajew. Kazachstan to państwo, które częściowo położone jest w Azji (88% powierzchni) i Europie (12% powierzchni). Sąsiaduje z Chińską Republiką Ludową, Kirgistanem, Turkmenistanem, Uzbekistanem i  Federacją Rosyjską. Ogólna długość granic Kazachstanu, łącznie z 600 km wybrzeża Morza Kaspijskiego, wynosi prawie 12,2 tysięcy kilometrów. Całkowita powierzchnia kraju wynosi 2 724 900 km². Kazachstan jest podzielony na 14 prowincji. Językiem oficjalnym jest kazaski, natomiast w organach państwowych i samorządach używa się języka rosyjskiego. Od grudnia 1997 roku stolicą Kazachstanu jest miasto Astana.

Podziel / Share
Marcin Lasota, 27.02.2018, Ilość wejść: 346, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry