Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

27.03.2018

Mazowieckie spotkania z sołtysami

W ramach  wydarzeń organizowanych z okazji Dnia Sołtysa przez Wicemarszałek Senatu RP Marię Koc, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera spotkał się z sołtysami z powiatu węgrowskiego, a Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski z powiatu garwolińskiego.

- W Rządowym Programie na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej dla mazowieckich samorządów przewidziano prawie 48 mln zł. To szansa na poprawę lokalnej infrastruktury, a poprzez to poprawę bezpieczeństwa mieszkańców województwa. Liczę na Państwa zaangażowanie i współpracę w tym obszarze - powiedział Wojewoda, Zdzisław Sipiera.

W trakcie spotkania Wojewoda zapowiedział także podpisanie decyzji o dofinansowaniu budowy Komendy Powiatowej PSP oraz Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Węgrowie. Realizacja tej inwestycji będzie możliwa dzięki „Programowi modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”. W ramach programu na ten cel przeznaczono ponad 13 mln zł, z czego prawie 5 mln zł to środki z budżetu Wojewody Mazowieckiego. Zakończenie robót planowane jest na wrzesień 2020 r.

Wśród uczestników wydarzenia byli m.in.: Maria Koc Wicemarszałek Senatu RP, parlamentarzyści: Daniel Milewski i Grzegorz Woźniak, Alicja Walecka Dyrektor Biura Wojewody, Marek Renik Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach oraz Beata Tomanek Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii, Burmistrz Łochowa, Robert Gołaszewski oraz Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański. W spotkaniu wzięli również udział dyrektor regionalnego ośrodka KRUS w Warszawie Joanna Bala oraz dyrektor oddziału MODR w Siedlcach Marek Furman.

Z kolei 19 marca br. Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski wziął udział w wydarzeniu zorganizowanym w Sobolewie. Do Gminnego Domu Kultury z okazji Dnia Sołtysa przybyło ponad 50 sołtysów. Zgromadzonym życzenia złożyli m.in.: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Poseł Grzegorz Woźniak, Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski, Wójt gminy Sobolew Andrzej Koszutski.  Rozmowy z sołtysami pozwoliły na wymianę doświadczeń między samorządowcami, były także okazją do dyskusji o najważniejszych zadaniach stojących przed wykonującymi tę funkcję publiczną.

W Gminie Halinów spotkanie z sołtysami odbyło się 26 marca br. Uczestniczyli w nim m.in.: Marszałek Senatu Maria Koc, Poseł Daniel Milewski, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Wicestarosta Mińskim Krzysztof Płochocki, Kierownik oddziału powiatowego ARiMR Robert Ślusarczyk, Kierownik oddziału powiatowego KRUS i zarazem Przewodniczący Rady Miejskiej w Halinowie Marcin Pietrusiński. Zgromadzeni wręczyli sołtysom podziękowania i okolicznościowe odznaczenia z okazji Obchodów Dnia Sołtysa organizowanego przez parlamentarzystów. 

Podziel / Share
Natalia Lech, 27.03.2018, Ilość wejść: 414, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry