Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

12.04.2018

Posiedzenie Mazowieckiej Rady Konsultacyjnej ds. Działaczy Antykomunistycznych

Dziś w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się kolejne posiedzenie Mazowieckiej Rady Konsultacyjnej ds. Działaczy Opozycji Antykomunistycznej i Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych. W spotkaniu uczestniczył Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Posiedzenie otworzył Wojewoda, który wręczył akty powołania dwóm nowym członkom Rady: Pan Krzysztof Lancman związany z Fundacją Walczącym o Niepodległość i Pan Paweł Kołkiewicz działający w Stowarzyszeniu „13 grudnia” i Solidarność Walcząca. Podczas posiedzenia obecny był także Piotr Oleńczak Pełnomocnik Wojewody Mazowieckiego ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.  

Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji Antykomunistycznej i Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych powołana została przez Wojewodę Mazowieckiego 13 grudnia 2017 r. w 36. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Zadaniem rady, według Ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych, jest przede wszystkim opiniowanie wniosków o przyznanie statusu i uprawnień działacza opozycji lub osoby represjonowanej, przekazywanych przez szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Ustawa przewiduje skład rady w liczbie od 5 do 9 członków. Wybierając skład rady kierowano się znaczeniem w środowisku i zasięgiem terytorialnym poszczególnych stowarzyszeń, które składały wnioski z rekomendacjami przyszłych członków rady.

Podziel / Share
Natalia Lech, 12.04.2018, Ilość wejść: 431, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry