Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

17.04.2018

Bezpieczeństwo na Mazowszu w sezonie wiosenno-letnim

17 kwietnia br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie z udziałem mazowieckich służb, straży i inspekcji. Głównym tematem spotkania, w którym uczestniczył Wojewoda Mazowiecki było zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Mazowsza w sezonie wiosenno-letnim.

Zbliża się okres wakacyjny, mieszkańcy częściej podróżują, wypoczywają nad wodą, czy też w lesie. Dlatego czas ten wymaga szczególnej uwagi ze strony służb dbających o bezpieczeństwo Mazowszan. Z tego względu Wojewoda Mazowiecki corocznie przed rozpoczęciem letniego sezonu organizuje spotkanie Mazowieckiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W wydarzeniu uczestniczyli Wicewojewodowie Mazowieccy: Sylwester Dąbrowski i Artur Standowicz.

- Powtórnie, w ciągu ostatnich kilku miesięcy spotykamy się w tym samym gronie. Tym razem, aby porozmawiać o najistotniejszych tematach dotyczących bezpieczeństwa na Mazowszu w sezonie wiosenno-letnim - powiedział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Wojewódzcy komendanci i inspektorzy przedstawili na posiedzeniu prognozy dotyczące zagrożeń związanych z zagadnieniami znajdującymi się w zakresie działania nadzorowanych przez nich instytucji.

Wśród poruszonych dzisiaj tematów znalazły się m.in.: prognoza hydro-geologiczna na sezon letni, ocena zagrożenia pożarowego na terenie województwa oraz tematy bezpieczeństwa na obszarach wodnych i kwestie przewozu towarów niebezpiecznych.

- Apeluję do mazowieckich służb, inspekcji oraz straży o dołożenie starań w działaniach zapewniających najlepsze bezpieczeństwo mieszkańcom województwa - podsumował Wojewoda Mazowiecki.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Sylwester Janyszko, Dyrektor Wydziału Infrastruktury MUW; Aleksandra Krzoska, Zastępca Dyrektora Wydziału Infrastruktury MUW; lek. wet. Beata Anna Tomanek, Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii; Inspektor Tomasz Michułka, Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu; st. bryg. Mirosław Jasztal, Zastępca Mazowieckiego Wojewódzkiego Komendanta PSP; Krzysztof Chojnacki i Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego.

Podziel / Share
Marcin Lasota, 17.04.2018, Ilość wejść: 285, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry