Pomoc dla niepełnosprawnych

Informacje z regionu

30.01.2017

25-lecie utworzenia gminy Sierpc

  • W obchodach 25-lecia utworzenia gminy Sierpc udział wzięła Marlena Mazurska, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku. Fot. Urząd Gminy w Sierpcu.
    W obchodach 25-lecia utworzenia gminy Sierpc udział wzięła Marlena Mazurska, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku. Fot. Urząd Gminy w Sierpcu.

Ponad 200 km sieci wodociągowej, 3 stacje uzdatnia wód, nowoczesne placówki oświatowe, place zabaw – to część z inwestycji, które powstały w gminie Sierpc w ciągu 25 lat. W obchodach utworzenia gminy udział wzięła Marlena Mazurska, kierownik delegatury MUW w Płocku.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się od mszy świętej. Następnie w miejscowości Studzieniec odbyła się gala z okazji 25-lecia. Przewodniczący Rady Gminy Sierpc przedstawił rys historyczny gminy. Następnie Wójt Gminy przywitał zebranych oraz podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do rozwoju gminy. Kierownik płockiej delegatury MUW Marlena Mazurska przekazała list gratulacyjny od Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery. 

Podczas gali wręczono także stauetki z podziękowaniami. Jedną z nich otrzymał Wojewoda Mazowiecki za działalność na rzecz Gminy Sierpc.

W obchodach uczestniczyli m.in.: przedstawiciele Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej, parlamentarzyści, władze lokalne szczebla powiatowego i gminnego, radni, sołtysi, nauczyciele oraz przedstawiciele jednostek organizacyjnych.

 

Podobne tematy

Podziel / Share
Opublikowane przez Joanna Bereda, 30.01.2017, Ilość wejść: 281, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zadaj pytanie

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Bezpieczne wakacje
do góry