Pomoc dla niepełnosprawnych

Informacje z regionu

15.02.2017

Konferencja dla rolników w Przasnyszu

  • W spotkaniu z rolnikami wziął udział Krzysztof Bieńkowski, kierownik ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.
    W spotkaniu z rolnikami wziął udział Krzysztof Bieńkowski, kierownik ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wymiana wiedzy i doświadczeń produkcji rolnej oraz zmiany w prawie to główne tematy spotkania, które odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu. Uczestniczył w nim Krzysztof Bieńkowski, kierownik ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Na zaproszenie do udziału w konferencji odpowiedziało ok. 300 plantatorów i hodowców bydła z północnego Mazowsza. Wśród słuchaczy byli zarówno młodzi, dopiero studiujący rolnicy, jak również gospodarze z kilkudziesięcioletnim stażem.

Dr inż. Marcin Gołębiewski z SGGW w Warszawie wygłosił wykład na temat praktycznych i prostych sposobów na zredukowanie kosztów produkcji na przykładzie kiszonki z kukurydzy. W spotkaniu wziął też udział wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafał Romanowski, który mówił o zmianach legislacyjnych w obrębie rolnictwa, inwestycjach, płatnościach bezpośrednich oraz budżecie w unijnej perspektywie 2014-2020. Ponadto wiceminister poruszył zagadnienia dotyczące wyrównywania szans edukacyjnych na obszarach wiejskich oraz rozwoju kształcenia rolniczego.

Honorowy patronat nad konferencją objął Mazowiecki Urząd Wojewódzki i Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Podobne tematy

  • 21.11.2016
    Region ciechanowski: stypendia dla uzdolnionych uczniów
  • 09.02.2017
    Narada o bezpieczeństwie w Ciechanowie
Podziel / Share
Opublikowane przez Marcin Walasik, 15.02.2017, Ilość wejść: 280, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zadaj pytanie

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
do góry