Pomoc dla niepełnosprawnych

Informacje z regionu

07.03.2017

Radom: spotkanie dotyczące programu Rodzina 500 plus

  • W radomskiej delegaturze urzędu wojewódzkiego odbyło się spotkanie dla przedstawicieli ośrodków pomocy społecznej. Uczestniczył w nim m.in. Krzysztof Murawski, kierownik radomskiej delegatury MUW.
    W radomskiej delegaturze urzędu wojewódzkiego odbyło się spotkanie dla przedstawicieli ośrodków pomocy społecznej. Uczestniczył w nim m.in. Krzysztof Murawski, kierownik radomskiej delegatury MUW.
  • Celem cyklu spotkań odbywających się na terenie Mazowsza jest szkolenie pracowników ośrodków pomocy społecznej w ramach realizowanego programu Rodzina 500 plus.
    Celem cyklu spotkań odbywających się na terenie Mazowsza jest szkolenie pracowników ośrodków pomocy społecznej w ramach realizowanego programu Rodzina 500 plus.

Realizacja programu na Mazowszu, planowane zmiany w przepisach prawa oraz porady dotyczące pisania sprawozdań były tematami spotkania zorganizowanego dla pracowników ośrodków pomocy społecznej z regionu radomskiego.

Przedstawiciele samorządów z południowej części województwa mazowieckiego zapoznali się m.in. z planowanymi zmianami w przepisach prawa i sprawozdawczości. Informacji dotyczących programu udzielili Marcin Wodziński, zastępca dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, pracownicy tego wydziału oraz Małgorzata Kwiatkowska z Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie. W spotkaniu uczestniczył również kierownik radomskiej delegatury MUW Krzysztof Murawski.

Celem cyklu spotkań odbywających się na terenie Mazowsza jest szkolenie pracowników ośrodków pomocy społecznej w ramach realizowanego programu Rodzina 500 plus. Obowiązkiem Wojewody jest m.in. przekazywanie samorządom środków niezbędnych do wypłaty świadczeń oraz nadzór nad prawidłową realizacją programu.

Rządowy Program Rodzina 500+ wystartował 1 kwietnia. Przygotowania do jego wdrożenia na terenie województwa mazowieckiego koordynował Wojewoda. W pierwszym kwartale 2016 r. zorganizował szkolenia dla samorządów, prowadził akcję informacyjną dla rodziców oraz przekazał środki gminom i powiatom. W ubiegłym roku w województwie mazowieckim w ramach programu Rodzina 500 plus przyznano wsparcie dla 552,5 tys. dzieci. Wypłacono świadczenia wychowawcze na łączną kwotę 2,75 mld zł. Na Mazowszu realizacją programu i wypłacaniem świadczeń zajmują się 291 ośrodki pomocy społecznej oraz 23 urzędy gminy.

Podobne tematy

Podziel / Share
Opublikowane przez Marcin Walasik, 07.03.2017, Ilość wejść: 443, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zadaj pytanie

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Bezpieczne wakacje
do góry