Pomoc dla niepełnosprawnych

Informacje z regionu

07.03.2017

Radom: spotkanie dotyczące programu Rodzina 500 plus

  • W radomskiej delegaturze urzędu wojewódzkiego odbyło się spotkanie dla przedstawicieli ośrodków pomocy społecznej. Uczestniczył w nim m.in. Krzysztof Murawski, kierownik radomskiej delegatury MUW.
    W radomskiej delegaturze urzędu wojewódzkiego odbyło się spotkanie dla przedstawicieli ośrodków pomocy społecznej. Uczestniczył w nim m.in. Krzysztof Murawski, kierownik radomskiej delegatury MUW.
  • Celem cyklu spotkań odbywających się na terenie Mazowsza jest szkolenie pracowników ośrodków pomocy społecznej w ramach realizowanego programu Rodzina 500 plus.
    Celem cyklu spotkań odbywających się na terenie Mazowsza jest szkolenie pracowników ośrodków pomocy społecznej w ramach realizowanego programu Rodzina 500 plus.

Realizacja programu na Mazowszu, planowane zmiany w przepisach prawa oraz porady dotyczące pisania sprawozdań były tematami spotkania zorganizowanego dla pracowników ośrodków pomocy społecznej z regionu radomskiego.

Przedstawiciele samorządów z południowej części województwa mazowieckiego zapoznali się m.in. z planowanymi zmianami w przepisach prawa i sprawozdawczości. Informacji dotyczących programu udzielili Marcin Wodziński, zastępca dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, pracownicy tego wydziału oraz Małgorzata Kwiatkowska z Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie. W spotkaniu uczestniczył również kierownik radomskiej delegatury MUW Krzysztof Murawski.

Celem cyklu spotkań odbywających się na terenie Mazowsza jest szkolenie pracowników ośrodków pomocy społecznej w ramach realizowanego programu Rodzina 500 plus. Obowiązkiem Wojewody jest m.in. przekazywanie samorządom środków niezbędnych do wypłaty świadczeń oraz nadzór nad prawidłową realizacją programu.

Rządowy Program Rodzina 500+ wystartował 1 kwietnia. Przygotowania do jego wdrożenia na terenie województwa mazowieckiego koordynował Wojewoda. W pierwszym kwartale 2016 r. zorganizował szkolenia dla samorządów, prowadził akcję informacyjną dla rodziców oraz przekazał środki gminom i powiatom. W ubiegłym roku w województwie mazowieckim w ramach programu Rodzina 500 plus przyznano wsparcie dla 552,5 tys. dzieci. Wypłacono świadczenia wychowawcze na łączną kwotę 2,75 mld zł. Na Mazowszu realizacją programu i wypłacaniem świadczeń zajmują się 291 ośrodki pomocy społecznej oraz 23 urzędy gminy.

Podobne tematy

Podziel / Share
Opublikowane przez Marcin Walasik, 07.03.2017, Ilość wejść: 343, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zadaj pytanie

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
do góry