Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

09.05.2013

Otwarcie Orlika w Jedlni-Letnisko

Dwa nowoczesne boiska mają już do dyspozycji mieszkańcy gminy Jedlnia-Letnisko. W uroczystości otwarcia kompleksu sportowego wybudowanego w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012” udział wzięli m.in. Dariusz Piątek, wicewojewoda mazowiecki oraz wójt Piotr Leśnowolski.

Orlik znajduje się przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jedlni-Letnisko, do którego uczęszcza ponad 700 dzieci. Kompleks sportowy składa się z dwóch boisk. Pierwsze z nich (o wymiarach 30 x 62 m i nawierzchni z trawy syntetycznej) przeznaczono do gry w piłkę nożną. Na drugim, o powierzchni 19,1 x 32,1 m pokrytej poliuretanem, można rozgrywać mecze koszykówki i siatkówki. Zadbano również o szatnię i zaplecze sanitarne, ogrodzenie i oświetlenie terenu. Koszt inwestycji to ponad 1,1 mln. zł. Budżet państwa przekazał na ten cel 821 tys. zł. Pozostałą część kwoty zapewniły władze samorządowe.

"Moje Boisko – Orlik 2012” to rządowy program budowy nowoczesnych boisk wraz z szatniami w każdej gminie. Obiekty są udostępnione bezpłatnie. Celem programu jest umożliwienie dzieciom i młodzieży aktywnego uprawiania sportu pod kierunkiem wykwalifikowanych trenerów środowiskowych. Każda z gmin otrzymuje dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pozostała kwota to koszty własne wnioskodawcy.
 

 • Pokazowy mecz piłki nożnej podczas otwarcia Orlika w Jedlni-Letnisko (źródło: www.jedlnia.pl)
  Pokazowy mecz piłki nożnej podczas otwarcia Orlika w Jedlni-Letnisko (źródło: www.jedlnia.pl)
 • Dariusz Piątek, wicewojewoda mazowiecki przecina wstęgę podczas uroczystego otwarcia Orlika w Jedlni-Letnisko (źródło: www.jedlnia.pl)
  Dariusz Piątek, wicewojewoda mazowiecki przecina wstęgę podczas uroczystego otwarcia Orlika w Jedlni-Letnisko (źródło: www.jedlnia.pl)
 • Piotr Leśnowolski, wójt gminy Jedlnia-Letnisko wita gości przybyłych na uroczyste otwarcie kompleksu sportowego Orlik (źródło: www.jedlnia.pl)
  Piotr Leśnowolski, wójt gminy Jedlnia-Letnisko wita gości przybyłych na uroczyste otwarcie kompleksu sportowego Orlik (źródło: www.jedlnia.pl)
 • Mecz siatkówki na nowym kompleksie sportowym w Jedlni-Letnisko (źródło: www.jedlnia.pl)
  Mecz siatkówki na nowym kompleksie sportowym w Jedlni-Letnisko (źródło: www.jedlnia.pl)
 • Goście i mieszkańcy gminy Jedlnia-Letnisko, którzy przybyli na uroczystość otwarcia Orlika (źródło: www.jedlnia.pl)
  Goście i mieszkańcy gminy Jedlnia-Letnisko, którzy przybyli na uroczystość otwarcia Orlika (źródło: www.jedlnia.pl)

Podobne tematy

 • 05.01.2012
  Otwarcie „Orlików” w Górze Kalwarii i Markach
 • 18.05.2013
  Otwarcie Orlika w Ninkowie
 • 24.05.2013
  Otwarcie Areny Klwów
Bookmark and Share
Rafał Babraj, 09.05.2013, Ilość wejść: 3759, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry