Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

23.09.2016

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

  • Plakat promujący akcję.
    Plakat promujący akcję.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w wersji pilotażowej zaczęła funkcjonować na terenie Warszawy i w kilku okolicznych powiatach. Także  w województwach Podlaskim i Pomorskim. Obecnie  także mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą przekazywać Policji informacje o miejscach i zdarzeniach, mających wpływ na bezpieczeństwo.

Mapa Zagrożeń została przygotowana w ten sposób by mógł ją obsłużyć każdy obywatel. Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji.  Zgłoszenie trafi do odpowiedniej komórki Policji, a zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą lokalizację służb. Chodzi o to aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.

Mapy zostały opracowane w oparciu o statystyki policyjne, a także na podstawie informacji uzyskanych w konsultacjach społecznych oraz pochodzących  badań opinii publicznej.

Podczas tworzenia mapy zagrożeń na terenie całego kraju przeprowadzono ponad 11 tysięcy spotkań, podczas których mieszkańcy zgłaszali swe uwagi, mówili o potrzebach i zagrożeniach w swojej okolicy. W spotkaniach wzięło udział ponad 217 tysięcy osób.

Należy pamiętać, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Docelowo Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ma swoim zasięgiem objąć cały kraj.

Zgłoszenia do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa to nie to samo co wykręcenie numeru alarmowego 112, 997. W pilnych przypadkach należy  z nich korzystać.

Podziel / Share
Opublikowane przez Michał Szanter, 23.09.2016, Ilość wejść: 459, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zadaj pytanie

Komentarz (0) Regulamin

  • Brak komentarzy

Rozmiar czcionki

Kalendarium

Subskrypcje

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter: Zarejestruj się

Jeśli chcesz edytować/usunąć swoje dane, zaloguj się.


»Przypomnij hasło
Cudzoziemcy
Program "Rodzina 500 plus"
Afrykański pomór świń

dane powiatów, gmin oraz placówek pomocy społecznej