Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

27.09.2016

Robocza wizyta w powiecie węgrowskim

  •  Wojewoda przemawia podczas spotkania z samorządowcami powiatu.
    Wojewoda przemawia podczas spotkania z samorządowcami powiatu.
  •  Wojewoda Mazowiecki odwiedza szpital powiatowy w Węgrowie.
    Wojewoda Mazowiecki odwiedza szpital powiatowy w Węgrowie.

Wojewoda Mazowiecki  Zdzisław Sipiera odwiedził węgrowski szpital,  komendę powiatową policji i siedzibę straży pożarnej. Spotkał się też z samorządowcami.  Wizyta miała charakter roboczy.

- Nie wyobrażam sobie aby wojewoda siedział tylko za swoim biurkiem i dyrygował – powiedział Zdzisław Spiera w Węgrowie. Spotkania takie jak to pomogą w podejmowaniu decyzji. Umożliwiają wysłuchanie wielu głosów i prowadzenie konsultacji dotyczących np.  funkcjonowania różnych placówek.

Jednym z priorytetów wojewody jest zmiana finansowania szpitali powiatowych i skierowanie pieniędzy  na konkretne inwestycje. Dlatego ważne są realne potrzeby placówki i regionu, a nie ambicje dyrektorów. Wojewoda zwrócił uwagę na to, że rozwiązaniem dla polskiej  służby zdrowia byłoby wprowadzenie kompleksowego leczenia.

Spotkanie w Węgrowie odbyło się z inicjatywy wicemarszałek Senatu Marii Koc. Wizyta zakończyła się spotkaniem z samorządowcami, podczas którego Wojewoda Mazowiecki podpisał umowy na dofinansowanie remontu dróg lokalnych Węgrowa. W ramach dofinansowania region zyska ponad milion złotych na przebudowę infrastruktury drogowej nie tylko w  mieście ale w całym powiecie.

Podziel / Share
Michał Szanter, 27.09.2016, Ilość wejść: 960, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry